Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz az hogy az ablakokat...

Igaz az hogy az ablakokat vihar alatt be kell csukni?

Figyelt kérdés
A párom nem engedi bezárni mert dög meleg van a szobánkban, de én félek hogy becsap a villám.
2013. jún. 22. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem fog becsapni, de a huzat bevághatja, így támaszd ki.
2013. jún. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs huzat, belülről rá van fordítva az ajtó.
2013. jún. 22. 23:58
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja! Viszont megy a ventillátor, de nem közvetlenül az ablak előtt, ha ez számít...
2013. jún. 23. 00:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Párod jól tette, hogy nem engedte meg.

A villám :) Ez aranyos volt :D

2013. jún. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gömbvillám bemenet.
2013. jún. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Igen, van ilyen népi hiedelem, hogy a nyitott ablakon könnyebben csap be a villám. Nem tudom, hogy mennyi valóságalapja lehet ennek, bár mondjuk tény, hogy HA becsapna az ablakon, és az zárva van, akkor az valamelyest tényleg véd.

Bár azért tudni kell, hogy a villám nem szokott vízszintesen csapdosni. Az épületek tetejébe és a kiálló tereptárgyakba csap bele leginkább.

2013. jún. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Gömbvillám nem azonos a lecsapókkal.

Akárhová bemegy,olyan, mint egy labda és tönkreteheti az elektromos kábeleket, konnektorokat. Nagy károkat tud okozni. Én láttam közelről ilyet. [link]

2013. jún. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a villám, inkább szél miatt érdemes becsukni, ami befújhatja az esőt meg a port, esetleg becsaphatja az ablakot. Ezek nem feltétlenül egészségesek a berendezési tárgyaknak, de amíg nem ver be az eső, addig tényleg elég szokott lenni kitámasztani (ahogy ezt írták már korábban).
2013. jún. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Villám soha az életben nem fog ablakon "becsapni", erre mérget vehetsz. A huzat, eső, por más kérdés, de erre nincs szabály. Ha bever az eső becsukod, ha nem nem.
2013. jún. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Több helyen is olvastam pedig hogy csukva kell tartani, de ha ennyien állítjátok hogy nem igaz, akkor nem aggódok. :) Köszi a válaszokat.
2013. jún. 23. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!