Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire lehetne megközelíteni...

Mennyire lehetne megközelíteni a Napot ahhoz, hogy még tudjak újságot olvasni? (Fontos)

Figyelt kérdés
Tehét milyen közel van akkora fény, hogy nem tudom kinyitni a szememet, avagy nem látom a betűket? Az oxigénhiány, hőhatást ne nézzük, szóval az ilyen válaszokat:"hamarabb kiég az újság a kezedből" hanyagoljuk. Napszemüveg nem játszik.

2013. jún. 24. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Egyáltalán merre nézel? Hogy éled túl? Az újság miért nem párologna el? Kint az űrben több 100-1000 fok lehet attól függően mennyire vagy a naptól. Na de hogyha ezt nem nézzük akkor szerintem már a szemedet se tudnád kinyitni ha már csak a Nap-Föld távolságban lennél valamilyen védősisak nélkül, főleg úgy hogy a napba nézel. Nos a számomra értelmetlen kérdésedre a válasz egy pár millió kilométerre a föld is a mars között lenne olvasható az újság...
2013. jún. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Azért kellene több millió kilométerre menned a földtől a naprendszer pereme felé mert a Földön az atmoszféra szórja a fényt és szemünk ehhez a fényviszonyokhoz alkalmazkodott így atmoszféra hiányában távolabb kell menni a Földtől.
2013. jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fejemet tettem volna rá, hogy a Nap felé van a határ. Nem néznék a Napba, háttal állnék.
2013. jún. 24. 12:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha háttal állnál akkor az újságot a sötétség miatt nem tudnád elolvasni, gyakorlatilag bármennyire is vagy a naptól. DE csak azért mert árnyékba van. Ahogy mondtam az űrben légkör hiányában nem szóródik a fény ezért az árnyékok nagyon sötétek és a fény pedig nagyon erős.
2013. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#1-2 hozzászólónak igaza van. Az utólag pontosított feltételekkel is. Próbálj meg strandon újságot olvasni tűző napon, és félárnyékban!
2013. jún. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdésed abból indul ki, hogy ha a földi viszonyok egy darabját "mindegy hogyan", elkezdjük közel vinni a fényforráshoz, mikor nő a fényerő a szem számára kibírhatatlanná. Ez minden létező fizikai törvénynek ellentmond (a technikai kérdéseket nem is nézem, a dolog annyira értelmetlen), ebből következően nem lehet megmondani, hogy milyen szabályt vehetünk figyelembe, mit nem. Ebből pedig az következik, hogy az eredmény megállapíthatatlan. Természetesen, amire "a fejedet tetted volna", az is merő fikció, semmiből nem következik sem az, sem az ellenkezője.


Ha a kérdésben fellelhető még értelmes részt keressük, az az, hogy ha feltételezzük, hogy a szem egy adott fényerő-tartományban képes "olvasni", akkor a fényforráshoz milyen közel lőjük át a felső fizikai-fiziológiai határt. Nos, mivel a fényerő négyzetesen csökken, ezért már csak a határokat és a földi fényerőt kell meghatározni, a többi egyszerű aránypár. Mondjuk a szubjektív elemeket elhanyagoltam. Ez ugyan akár többszörösen is befolyásolhatja az "eredményt, de mindegy.

2013. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Talán a Mars távolságában már elviselhető lenne a fényerő az űrben, de nem vennék rá mérget.
2013. jún. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!