Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egyszerű emberként bebizony...

Ha egyszerű emberként bebizonyítok egy híres matematikai sejtést, akkor azt hogy tudom publikálni? Hogy tudom biztosítani, hogy más ne lopja el és mutassa be sajátként, kihasználva a kapcsolatait?

Figyelt kérdés

2013. júl. 6. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

- Fogalmazd meg a bizonyítást egy korrekt matematikai cikk formájában, pontosan, angol nyelven.


- Töltsd fel az arXiv-ra: [link]

Itt a feltöltés dátuma egyértelművé teszi, hogy bárki más előállna ezzel a bizonyítással, Tied az elsőbbség. Ráadásul egy pillanat alatt eljut a bizonyításod a matematikus közösséghez, akik az esetleges hibákra rá tudnak mutatni, illetve el tudják ismerni, ha helyes a bizonyítás.


- Nyújtsd be a dolgozatot valamelyik neves matematikai folyóirathoz, ha jelentős sejtésről van szó, akkor pl. az Annals of Mathematics-hoz. Ott dokumentálni fogják a beérkezés időpontját, nem lehet ellopni emiatt. (Ha az arXiv-on is rajta van, akkor semmiképpen, de ez egyébként sem szokás komoly tudósoknál.) Itt kiküldik a témához jól értő lektoroknak, akik el tudják dönteni, hogy helyes-e a bizonyításod. Amennyiben helyes, a folyóirat közli a dolgozatodat és ekkor ismeri el a szakma is megoldottnak a sejtést.

2013. júl. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:)
2013. júl. 6. 14:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Netán esélye van? :)
2013. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmész az ELTE, vagy a hozzád legközelebbi tudományegyetem matematikus szakára. Ott elmondod valamelyik hozzáértőnek, hogy ezt és ezt bizonyítottad be. Erre ő el fogja mondani, hogy amit eredménynek érzékelsz, valóban az-e, és ha igen, akkor megkér, hogy írásban juttasd el hozzájuk a bizonyításod. (Megteheted pl. ajánlott levélben). Ezután meg fogják nézni, hogy a bizonyításod tényelg jó-e. Matematikus körökben nagyonis tiszteletben tartják, kié az eredeti gondolat. Nem fogják ellopni, és baromira örülni fognak neked. Sokkal nagyobb a veszélye, hogy valójában nem is jó a bizonyításod. Ez már rengetegszer megtörtént.
2013. júl. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy melyik híres sejtésről beszélünk?
2013. júl. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát csak úgy érdekelt, hogy hogy mennek ezek a dolgok. Néztem, hogy matematikában kicsit másképp mennek a dolgok, mint fizikában ... nincs szabadalom, meg nincs Nobel díj sem. Nem tudtam, hogy hogy van itt a felfedezés dokumentálása, meg az elismerés.


Amúgy a Beal-sejtés foglalkoztat mostanában. Nem akarok naiv lenni, tudom, hogy ez milyen szintű dolog, de azért az ötleteimet most megpróbálom végig vinni. Ezzel kapcsolatban jutott eszembe a kérdés.

2013. júl. 9. 09:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos igen, "esélytelen" sejtéseken gondolkozni is van értelme. Én például a négyszín-tétellel is gyakoroltam anno az alábbi módon:

1. Bebizonyítottam.

2. Megkerestem, hol van a hiba a bizonyításomban.

3. Ismétlés elölről.

2013. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!