Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a holdnak mindíg ugyanaz...

Ha a holdnak mindíg ugyanaz az oldala van felénk akkor hogy forog?

Figyelt kérdés

Ezen sokat agyaltam de mindhiába.

A föld forog állítolag a hold is. Meg állítolag ugyanabban a ritmusban. És mégis csak egy oldalát látjuk. de ugyevan mikor még déleőtt is lehet látni a holdat. vagy reggel... Biztos volt már ilyen. akkoris ugyanazt az oldalát lájuk? Mert ha igen akkor hogy foroghat a tengelye körül??



2013. júl. 13. 02:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
2013. júl. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Srapnel ***** válasza:
100%
Pont annyi idő alatt fordul körbe egyszer, mint amennyi idő alatt megkerüli a földet.
2013. júl. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyi idő alatt kerüli meg a Földet, mint amennyi idő alatt körbefordul a tengelye körül.Ez az oka annak, hogy csak egy oldalát látod.


De gondolj bele:ha nem forogna, akkor mindig más oldalát látnád, hiszen attól még ugyanúgy keringene.

2013. júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Fogj egy gumilabdát, és rajzolj rá valamit. Ezután fogd a kezedbe úgy, hogy a rajzolt minta pont feléd legyen. Nyújtsd ki a kezed magad elé, ne engedd el a labdát, és így fordulj körbe a szobában!

A labda most a Hold, és ugye mindig ugyanazt a felét fordítja feléd. Ha körbefordulsz, akkor minden fordulatoddal egyszer körbekering körülötted a Hold is. Ha pedig nyomon követed eközben a labdára rajzolt ábrádat, akkor az mindig más irányba néz a szobádban, tehát egyszer az ajtó felé, egyszer az ablak felé, egyszer az asztal felé fog nézni, tehát minden egy teljes keringés alatt egyszer körbe is fordul a saját tengelye körül. Pedig egyszer sem engedted el a labdád ;)

2013. júl. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
kötött tengelyforgást végez, de ez csak a földről nézve ilyen, tehát ha átugrasz egy másik bolygóra, onnan már egészen máshogy látod.
2013. júl. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát pont ezaz..

magamfelé fordítottam a teniszlabdán a pöttyöt eggyet fordultam körbe ,felém maradt a pötty. Akkor hozzám képest nem forog a tengelye körül. Én forgok a tengelyem körül de labda akkor nem ha ugyanott marad.

2013. júl. 13. 22:04
 7/13 anonim ***** válasza:
A forgó vonatkoztatási rendszer nem inerciarendszer.
2013. júl. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Én forgok a tengelyem körül de labda akkor nem ha ugyanott marad."


A valóságban a Hold és a Föld nincs olyan mechanikus összeköttetésben, mint ahogy fogod a labdát. (A Föld nem fogja a Holdat forgás irányában, teljesen különálló objektumok).


Az, hogy mi hogy mozog, az meg csak a vonatkoztatási rendszertől függ. Ha a Föld a vonatkoztatási rendszer, akkor a Hold körmozgást végez a Föld körül.


Olyan ez, mintha egy autó körpályán menne, te meg a kör középpontjában állsz. Az autónak mindig csak az egyik oldalát látod, még ha forogsz, akkor is.

2013. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem..
2013. júl. 14. 17:30
 10/13 anonim válasza:
Próbáld el mondjuk egy ceruzával és egy vonalzóval. A ceruzát hagyd egy helyben és a vonalzót keringesd körbe úgy, hogy nem forgatod közben. Ekkor a ceruzának hol egyik, hol másik oldalát kell mutatnia. A ceruza a Föld, a vonalzó a Hold. Ha pont ugyanannyi idő alatt forgatod körbe a vonalzó, mint amennyi idő alatt megkerüli a ceruzát, akkor mindig ugyanazt az oldalt fogja mutatni. Videót nem találok róla sajnos.
2013. júl. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!