Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan oldal az Interneten...

Van olyan oldal az Interneten ahol fel van sorolva az összes eddig felfedezett bolygó/csillag?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak Almanachok, katalógusok, amelyeket régóta vezetnek és feltüntetik a poziciókat. Ezeket nagy munkával folyamatosan bővítik. Ilyen pl. a Messier album, lehetséges, hogy neten is van, de pénzért biztosan megveheted.

A modern csillagászat egyik tudományága foglalkozik a kérdésedben felvetettel és így biztosan nem lehetséges.

Az űrtávcsövek és más módszerek 150-200 milliárd galaxis tártak eddig elénk, de a Tejútrendszerben is hasonló számú csillag van, a feldolgozás folyamatos, vagyis mire megjelenik valami átfogó mű, vagy akár csak egy jelentés, egészen biztos, hogy már sokkal többről vannak pontos információink.

2013. júl. 15. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tsirche ***** válasza:
Bár nem katalógusként sorolja fel az égi objektumokat, de azért érdemes kipróbálni a Stellarium nevű programot, elég sok adatot tartalmaz mindenféle mélyég objektumról.
2013. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nemcsak a Stellarium, hanem keress rá a CELESTIA kifejezésre! Scifikben ezzel szokták csinálni az effekteket. Leszállhatsz a bolygókra, aszteoridákra, berepülheted a teljes univerzumot, szimulálja a légkört is vatagságban, színben, stb. Éeszálláskor ahogy belképsz a llégkörbe, úgy változik a megvilágítás szine és jellege is. Emellett nyílt forrású, oktatási célra készült program, egyetemeken oktatnak csillagász hallgatókat vele. Emiatt az adatbázisa tetszőlegesen bővíthető új objektumokkal, csillagrendszerekkel, csillagokkal, stb.

Az adatformátum egyszerű szövegfile, ahol a térfogat, alak, pályaadatok, tömeg, légkör ls egyéb adatok mellett színes JPG fájlokkal fel is lehet bőrözni (textúrázni) a népszerűbb objektumokat, amiknél a program ráfeszíti a bolygókra, aszteoridákra, űrállomásokra, csillagködökre, stb. a felületeket. A beszerezhető bőrök felbontása is igencsak változatos lehet. A programben egyébként az objektumok többféle felbontású képekkel is kérhetők, így a program lassabb, öregecske PC-ken is kiválóan fut. Jobb gépeken viszont szárnyakat kap. :)

Túl azon, hogy a csillagászok zöme is felteszi az általa felfedezett objektum adatait az internetre ebben a formátumban, lelkes hobbisták és önjelölt "jövőűrhajósok"/scifisták, nevezd ahogy akarod, építgetnek soha nem létezett világokat. Így az alap adatbázis mellett innen-onnan beszerezhetőhető többek közt a Dagoba rendszer, a Hoth rendszer, az Endor bolygó, a halálcsillag, de elrepülhetünk az Alien filmek bolygóhelyszíneire is egy röpke turista útra és megnézhetjük sose létezett bolygókon a terepet.. :)


Ugyanakkor sokan a naprendszer valós objektumait készítették el ehhez. Így van sokféle felbontású és minőségű Voyager szonda, IIS, Szaljut űrállomás, Európa hold, hatalmas, körbejárható aszteoridák, kiváló Mars, Hold, Föld, stb, stb... Felsorolhatatlan mennyiségű anyag.


A fentiek alapján gondolhatná valaki, hogy csak otthoni játék, de nem! Hivatalos csillagászati helyeken természetesen vannak frissen felfedezett égi objektumokhoz is celestia formátumú teljes adatbázis gyűjtemények. Azaz az otthoni univerzum testreszabható és bejárható. Jelenleg szerintem ez a csillagászati szimulátor a jelenleg adatokkal legjobban ellátott alkalmazás. Mindemellett nincs rá garancia, hogy a legfrissebb kutatási adatokat megleled benne.

2013. júl. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!