Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Világürben milyen ellenállás...

A Világürben milyen ellenállások hatnak a testekre! Vannak olyan részek ahol semilyen ellenállásba nem ütközik egy test?

Figyelt kérdés

Elméleteim szerint vannak zónák ahol semilyen ellenálásba nem ütközik egy test sem !

Véleményem szerint a légüres térben az egyenlő gyorsulás addig hat még ellenhatásba nem ütközik!

Azt szeretném megtudni mekkora mértékű lehet és meddig tarthat ez a gyorsulás!



2013. júl. 15. 15:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te szerintem valami örökmozgóról beszélsz, ami energiát állít elő a semmiből. :) az űrben pont hogy a vákuum miatt nagyon bonyolult haladni, pályát változtatni. Forogni lehet, de konkrétan haladni csak gravitációval+rakétákkal tudunk jelenlegi technológiával.


egyébként meg nagyon sok kísérletet végeztek már az űrállomásokon, szal hidd el, amit lehet biztos kipróbáltak vákuumban meg súlytalanságban.

2013. júl. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a 22 mit jelent a nevedben, de ha jól gyanítom, akkor a korodat. Márpedig ha 22 évesen ennyire felületes ismereteid vannak a fizikáról és a mechanikáról, akkor jobb, ha egyelőre nem "dolgozol ki" egyetlen képletet sem, mert annak aztán az égvilágon semmi értelme nem lesz (ezt így látatlanban is előre borítékolom neked). Inkább az általános iskolai fizikakönyveket olvasgathatnád kicsit, azzal mindannyian jobban járnánk. Te okosodnál kicsit, átfogóbb képet kapnál a fizikáról, nekünk pedig nem kéne a sületlen kérdéseidet olvasnunk.


Annyi értelmetlen zagyvaságot hoztál itt össze pár hozzászólásban, hogy annak se látom értelmét, hogy kijavítsalak. Előbb légy tisztában a sebesség és a gyorsulás fogalmával, a kettő közti különbséggel, ezek jelölésével és mértékegységeivel. Ha ezek mibenlétét megismered, akkor magad is látni fogod, hogy már magának a kérdésednek sincs a világon semmi értelme.

2013. júl. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

A klasszikus mechanikában a tömeg nélküli objektumok kezelhetetlenek, mert erőhatásra Newton második törvénye szerint végtelen gyorsulásuk lenne!


Akkor tehát az anyag tömegére és nem a súlyára kell gondolni?

igaz?


A gravitációs erő a testek tömeg vagy súly fügvénye?

2013. júl. 15. 18:32
 14/24 anonim ***** válasza:

A tömeg egy fizikai test tulajdonsága. Egy test tömege állandó, legyen az a földön vagy a világűrbe, bárhol. A tömeg az anyag és energia mennyiségét mutatja egy testnél.

A súgy pedig egy "m" tömegű testre ható egő, amit a gravitáció okoz. Ugyanazon "m" tömegű test más súlyú a Földön és más Holdon. A súlytalanság nem egyenlő a tömegtelenséggel. Súlyról felfüggesztés vagy alátámasztás esetén van értelme beszélni. A súly nem skaláris, hanem vektoriális mennyiség.

Huh... Most akkor mi tanítsuk meg neked a fizika alapjait? Én is az általános iskolás fizikakönyvet ajánlom...

2013. júl. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
elnézést a félreírásokért, félhomályban írtam...
2013. júl. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért a képletre amin dolgozol még kíváncsi lennék.

Biztos érdekeset hoztál össze ilyen fizika ismerettel. :D

2013. júl. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"A gravitációs erő a testek tömeg vagy súly fügvénye?"

A súly egy erő, méghozzá a gravitációs erő. Ez pedig azon testek tömegétől és távolságától függ, amik között hat.


Azt meg nem tudom, hogy érted, hogy majd a vákuum fogja gyorsítani a testeket. Ugye nem arra gondolsz, hogy ha nem húzza vissza a földi gravitáció, akkor majd magától fog gyorsulni? :))


Azt mondod, hogy senki nem mérte még meg. Tudod a jelenlegi fizikai tudásunkkal egy apró műholdat el tudunk juttatni a Marsig, sőt a nagybolygókig is, olyan pontosan, mintha többtíz méterről kellene egy tű fokán átdobni egy porszemet. Szerinted ha hibás a számítás, akkor hogy sikerül mégis?


Vagy a bolygók pályaszámításai hogyan működhetnek? Hiszen a bolygók is vákuumban haladnak.

2013. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"... elméletem szerint..."

Sztem kevered az elmlélet fogalmát és a légbőlkapott kijelentéseket! Ennyi zagyvaságot rég láttam összeírva.

(Még az is lehet, hogy direkt teszteled a lelkes válaszadók türelmét?)

Leginkább úgy tűnik, hogy semmilyen elméleted nincsen, homályos félismeretekkel rendelkezel, sajnos nincs mire reagálni, az előző válaszolók is túlzó jóindulatot tanúsítottak irántad.

Hadd tanácsoljam, hogy annyi sok más érdekes téma van a világban, ezt hanyagold nyugodtan.

2013. júl. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Sajnos az általános iskolai fizika roppant felületes ismerete miatt gondolod azt amit gondolsz: ezt írod #9 kommentedben "Viszont a világürben csekély a gravitáció,így a testek tömege és minden egyes tömeggel kapcsolatos tények szerintem nem valósulnak meg!"

Sajnos el kell, hogy keserítselek, a testek tehetetlen tömege a nagy gravitációs vonzóerővel rendelkező égitestektől távol is megmarad.


Ha egy vízszintes földfelszínről függőlegesen felfelé felbocsátasz egy rakétát, ami folyamatosan távolodik a földtől, akkor kezdetben egyrészt a súlyerőt kell legyőzni [F(s) = m x g] másrészt a testet kell gyorsítani [F = m x a].

A test gyorsításához ennek a két erőnek az összege szükséges. F(összes) = F(s) + F

Ha kellően messze távolodsz a földtől és kis g-t már elhanyagolhatod (így az F(s)tag nullává válik) a test gyorsításához F = m x a gyorsítóerőre még mindig szükség lesz. A test tehetetlen tömege ugyanis nem változik attól, hogy a földtől (égitestektől) végtelen távol került.

2013. júl. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ez egy vicc :D
2013. júl. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!