Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » N! -nak mi a deriváltja?

Zunerd kérdése:

N! -nak mi a deriváltja?

Figyelt kérdés

2013. júl. 23. 11:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2013. júl. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
faktoriálisa egy számnak van, tehát 0. szerintem
2013. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Oszt? Fele is csak egy számnak van, mégis lehet deriválni (x/2)-t.
2013. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
x/2 az 1/2*x tehát nem az 1/2et deriválod,hanem az x-ből lesz 1. De ha 0-nál jobb ötleted van akkor oszd meg.
2013. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"x/2 az 1/2*x tehát nem az 1/2et deriválod,hanem az x-ből lesz 1. De ha 0-nál jobb ötleted van akkor oszd meg."

Na most innen látszik, hogy kb lövésed sincs a deriválásról.

Egy függvény deriváltja a függvény meredekségét adja meg.

Attól, hogy átírod más alakra, attól az még ugyanaz a függvény lesz, ahogy az f(x)=x! is csak egy függvény, a deriváltját pedig fentebb linkeltem, láthatóan nem olyan egyszerű számolni, de csöppet sem értem miért lenne 0.

2013. júl. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
és hogy néz ki az x! függvény szerinted? Professor úr? még mindig nem mondtad, hogy akkor mi a deriváltja. és ne másolgasd ki újra mert kb felette van amit írtam.
2013. júl. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Wadmalac ***** válasza:
84%

Kövezzetek meg, de szerintem az N! nem függvény. Az x! sem. Mert csak egész számokra értelmezett, tehát nem folytonos függvénygörbe.

Meg lehet vizsgálni, hogy az x! diszkrét pontjaira milyen függvényt lehet ráfektetni (ha lehet). Aztán ha van ilyen, ezt már lehet deriválni.

2013. júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
47%
egyetértek Wadmalac válaszával. Az 5ös meg egy nagyképű f.asz, akinek köze nincs a matematikához.
2013. júl. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

Jesszus f#szom, és ami diszkrét pontokon van értelmezve az már nem függvény?? :D

Úgy néz ki, hogy 0-ban 1et vesz fel, 1-ben szintén, kettőben kettőt, háromban 6ot és így tovább.

Nyilván ez önmagában nem deriválható, de ahogy malac is írta, a ráfektetett függvénygörbe igen, aminek ott áll fentebb a deriváltja, hiába nem bírja felfogni a kis csökött agyad.

És szerintem jobb, ha te csöndbe maradsz, hogy kinek nincs köze a matematikához beszólásokkal, LoL! :D

2013. júl. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
63%

Egyébként hülyeségeket is beszélek, a faktoriális simán kiterjeszthető valós számokra is, úgy pedig már folytonos és gyönyörűen deriválható.

De nem akarom a 69-es kollegát megzavarni ilyen nehéz fogalmakkal, mint folytonosság, látom ő leragadt annál, hogy x/2=(1/2)*x :D

2013. júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!