Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen lenne, ha Magyarországo...

Milyen lenne, ha Magyarországon mediterrán éghajlat lenne?

Figyelt kérdés
Ugye vannak ezek a modell futtatatások, amelyek azt hozzák ki, hogy mediterrán lesz éghajlatunk, de szerintem, így, hogy nincs tengerünk esetleg csak száraz kontinentális, félsivatagi lesz egyébként meg, sőt igazából inkább kevert lesz, mert észak felől ugyan úgy be fognak a hideg légtömegek, legalább is addig amíg Szibériában lesz legalább -15 fok addig biztosan, egy ehhez értőnek mi a véleménye erről? egyébként meg sunshine forever! :D

2013. júl. 23. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Mivel a szó (mediterrán) azt jelenti, hogy földközi, így ehhez az éghajlathoz kell a földközi tenger, ami nekünk nincs, tehát itt sose lesz mediterrán éghajlat.
2013. júl. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
most okosabb lettem, köszi!
2013. júl. 23. 16:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország éghajlatára jelenleg is "kevert", hatással vannak rá az atlanti, a mediterrán és a kontinentális időjárási jelenségek is. Szerintem nem arról van szó, hogy egy az egyben mediterrán éghajlatunk lesz, hanem hogy növekszik a mediterrán befolyás.


Mellesleg ezek a klímamodellek elég jelentős bizonytalansággal dolgoznak, így nem lehet biztosra menni ezen a téren, de úgy vélem, garantáltan több tényezőt és nagyobb alapossággal vesznek figyelembe, mint a magunkfajta érdeklődő laikusok. :)

2013. júl. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
egyébként, azért sem lehetséges, hogy ugyan olyan mediterrán legyen, mint például Olaszországban, mivel hozzánk be tud ömleni a hideg a Kárpátok hágóin át és pont, nincs tenger, aminek hűtő-fűtő hatása érvényesülne, szóval mindegy, majd a Balatonnál!! :DD
2013. júl. 23. 23:20
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

A mediterrán éghajlat nagyon nem attól függ, hogy van-e ott Földközi-tenger vagy nincs.

Kaliforniában, Dél-Afrikában, és az ausztrál Victoria tartományban is mediterrán éghajlat van, pedig a Mediterráneum közelében sincsenek.

2013. júl. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Kalifornia, Dél-Afrika és Ausztrália mellett is tenger (óceán) található. Azt, hogy ezt nem Földközi tengernek hívják az valóban tökmindegy. Az éghajlati modellek pedig nem azt dobják ki, hogy Magyarország éghajlata mondjuk 2040-től mediterrán lesz. Az általuk számolt adatok mutatják azt, hogy a fent leírt 3 hatás közül a mediterrán erősödni fog. Jelenti ez - többek közt - azt, hogy a csapadék nő a téli félévben, csökken a nyáriban és alapvetően nő majd az átlaghőmérséklet. Az szerintem nem mérvadó, hogy hozzánk be tudnak törni a hideg légtömegek, mert a hideg a Földközi tenger partjára is lejuthat, csak másképp.
2013. júl. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2013. júl. 27. 23:28
 8/14 A kérdező kommentje:
egyébként itt debrecen környékén mediterránia van, június közepe óta nem esett eső nálunk, vagy is, de egyszer 2percig a felső 1centit eláztatta. télen meg eléggé sok hó esett, csak még az átlag hőmérsékletet vannak messze a mediterrántól :)
2013. júl. 29. 22:20
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha lesz is,majd 200 év múlva talán!Én örülnék neki,ha az lenne,mert nem kéne télen annyit fűteni!
2013. aug. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként a mediterrán területeken, milyen a mezőgazdaság, termesztenek búzát vagy kukoricát? vagy ott már tavasszal tudnak aratni a meleg miatt? vagy olyan fajtájúakat termesztenek, mik bírják a nyári szárazságot? mert azért ez sem elhanyagolható, h mi lesz, ha nem lesz eső nyáron vagy csak minimális!!
2013. aug. 13. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!