Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy tudom megmondani egy...

Hogy tudom megmondani egy konstitúciós rajzról hogy abban az adott molekulában milyen atomok szerepelnek?

Figyelt kérdés

[link]


Ez például a benzol,mert már ismerem,és így utólag,mivel tudom szénhidrogén,ezért csak szén és hidrogén lehet benne,ezért végül is ki tudom rakni fejben hol lehet szén hol hidrogén.


Na de mutatnának egy irdatlanul hosszú alkánt,akkor azt hogy tudnám megmondani hogy ott nem hidrogén,hanem csak egyszeres kötésű szén van?


Azért kérdezem mert a tankönyvban is tavaly csak így voltak ábrázolva a molekulák,és hát ebből képletet nem lehet leolvasni,rá kell jönni mi hol van.



2013. aug. 4. 13:41
 1/1 Silber ***** válasza:
100%

Ne akard tulbonyolitani, nagyon egyszeru.

A vonalak mindig a C-C koteseket jelzik. Ha szimpla akkor egyszeres, ha dupla ketszeres, ha harom vonal van egymas felett akkor haromszoros a kotes koztuk.

A vonalak toereseinel, valamint a veguknel mindig C atomok talalhatoak, lenyegeben az ilyen konstitucios szerkezeti kepletek a "szen-kotesi vaz" rajzai.

A hidrogeneket nem szoktak kulon feltuntetni. Es mivel a szerves vegyuletekben a szen 4 kovalens kotest kepez, igy a konnyen megkaphato a hidrogenek szama.

Amennyiben C es H elemen kivul mas is talalhato a molekulaban, azt a vegyjelevel tuntetjuk fel.

2013. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!