Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet könnyen és gyorsan...

Tamas2000 kérdése:

Hogy lehet könnyen és gyorsan nagy mennyiségű oxigént előálitani?

Figyelt kérdés
Vagy hogy lehet oxigént előálitani?

#oxgén
2013. aug. 12. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Kálium-permanganáttal:

[link]

[link]


Kénsavas hidrogén-peroxid + kálium-permanganát:

[link]

[link]


Higany(III)-oxiddal:

[link]

2013. aug. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezene kívül van más fajta mód.
2013. aug. 12. 15:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Nátrium-hipoklorit + hidrogén-peroxid reakciójával:

[link]


Vízbontással:

[link]

2013. aug. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ami nekem kapásból eszembe jutott volna, azt leírták.

Eseteleg talán még a hidrogén-peroxid katalitikus bontása jut eszembe.

2013. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem nincs akumlátorom és hidrogén-perodixdom olyan ötletet nem tutok mondani ami egy lakásban is megtalálható.
2013. aug. 13. 08:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Van még egy pár anyag, amit űrrepülésnél, tengeralattjáróknál, vagy repülőknél használnak oxigén-előállításra: [link] - de ezek még ritkábban fordulnak elő a háztartásban.


Átnyomathatod a levegőt nagy nyomással zeoliton - [link] - de ez eléggé komplikált.

2013. aug. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Letudnád forditani.
2013. aug. 13. 12:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy minek neked az oxigén? Egyszerűbb ha veszel palackban. (Messer, Linde, stb.) Nagy mennyiségű és gyors is. Csak meg kell nyitni a palackot és a reduktort.
2013. aug. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én saját magam akkarom elő álitani, és a palackban több van amenyi kell nekem, és ingyen van ha saját magam álitom elő, meg halotam olyan ról hogy vizi növénnyel állitsák elő na abban tucc segiteni hogyan csináljam hogy a növényem sokáig meg maradjon a palackban és termelje az oxigént mert kiprobáltam, én úgy látam neki fogtam egy vedret megtöltötem vizzel de nem teljesen fogtam egy palackot flakont tele töltötem vizzel beleraktam a növényt és a flakont bele raktam a vedérbe a növény az elején sokáig termelte az oxigént egy 20 óra után meg állt utána a növény barna szára kizöldült miért, segitenél előre is kösz.
2013. aug. 13. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!