Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan keletkezik a HIV vírus?

Hogyan keletkezik a HIV vírus?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan kerül valakinek a szervezetébe. Értem, hogy ha valaki hordozó akkor továbbadja másnak, de egyáltalán hogyan lesz valaki hordozó. Spontán is ki tud alakulni, vagy mi kell ahhoz, hogy egyáltalán létrejöjjön maga a vírus.
2013. aug. 19. 10:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy ez most komoly, hogy a csimpánzokról terjedt át az emberre és azóta terjed?
2013. aug. 19. 10:51
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt senki sem tudja biztosra, hogy hogyan alakult ki az első HIV vírus. Sőt, azt se, hogy a többi hogy alakult ki.

Vannak feltételezések, ennyi.


De a lényeg, hogy csak elkapni tudod vkitől. Benned csak úgy spontán nem alakul ki.

2013. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Vírusok nem jönnek létre csakúgy maguktól, mindig elkapod valakitől. A HIV-et szexuális úton vagy használt injekcióstűről lehet elkapni jellemzően. Eredetileg csimpánzvírus, valószínűleg úgy került az emberre, hogy sebes kézzel dolgoztak fel nyers majomhúst.
2013. aug. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 sadam87 ***** válasza:
100%

A vírusok eredetére több elmélet van. Valószínűleg nem egy közös őstől származnak. Még nem lehet tudni, pontosan honnan származnak az egyes csoportok.

[link]

(6. dia)

[link]

Miután valahogy kialakult egy vírus csoport, az evolúció ugyanúgy hat rájuk, mint a többi (már ha a vírusok élőlénynek tekinthetők) élőlényre.

A HIV maga valószínűleg tényleg afrikai főemlősökből került az emberbe. Azóta emberről emberre terjed.

[link]

2013. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 galambd ***** válasza:
100%
Hozzátenném még, hogy a HIV nem csak szexuális közösülés, hanem vér útján is terjedhet, pl. ha a csókolózó pár ajkán van (akár nem is látható méretű) seb, akkor is el lehet kapni.
2013. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. Tehát akkor nem kell kicsapongó életet élni, mindenki veszélyben van? Mert tudom, hogy a lappangási idő 3-8 év honnan tudhatjuk, hogy valaki hordozó. Mindenkitől kérni kellene, hogy menjen el szűrésre mielőtt kapcsolatba kerülünk? Vagy ez hogy megy? Nem értem. Mert például ha a párom két éve van velem, de előtte egy másik kapcsolatából fertőzött lett, de tünetmentes akkor közben nekem is simán átadhatja nem? Csak mert azt is tudjuk, hogy hetero párok közt is terjedhet. Igaz?
2013. aug. 19. 19:40
 7/12 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Elvben nem zárható ki, de ha kétségeid vannak és az utóbbi hónapban nem volt egyéjszakás kalandod, ingyen anonim szűrést sok helyen végeznek.
2013. aug. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdezem. Csak érdekel. Mert ha így van, akkor tényleg mindenki veszélyben van.
2013. aug. 19. 21:48
 9/12 anonim ***** válasza:
A világ veszélyes egy hely... ;)
2013. aug. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne féjl nagyon, Magyarországon még nem túl magas a fertőzöttség (bár mostanában növekszik és várható még magasabb növekedési ráta is), és a fertőzési rátája elég alacsony a retrovírusoknak úgy általában (ilyen a HIV is). Én inkább félnék egy herpesztől. (Főleg, hogy erősíti a HIV átadódását.)
2013. aug. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!