Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kérem az válaszoljon, aki ért...

Kérem az válaszoljon, aki ért a biológiához: a rókáknak és farkasoknak lehet kölykök? Azt tudom, hogy a farkasoknak és házi kutyáknak lehet kölykük, de a rókák és farkasok egymást között képesek szaporodni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 19. 19:17
 1/5 sadam87 ***** válasza:

A kutyák a farkasoktól származnak, ezért is lehetnek egymással képesek szaporodni. Az változó, hogy a kutyákat külön fajba sorolják-e (Canis familiaris), vagy a farkasok egy alfajának veszik őket (Canis lupus familiaris).

A rókák sokkal inkább eltérnek a farkasoktól. Róka alatt sem egyetlen fajt értünk, a hazai faj a vörös róka (Vulpes vulpes). Mint látható, nem is egy nembe tartoznak a kutyákkal. Ez alapján feltételezem, hogy utódot se tudnak létrehozni. Mindenesetre nem vagyok biztos benne (még nem hallottam ilyen kísérletről), de az biztos, hogy ha véletlenül valahogy születik is utódjuk, nem lesz szaporodóképes.

2013. aug. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban túl távol vannak ahhoz, hogy szaporodjanak, így nem lehet kölykük.

(Nem csak a farkasok és a kutyák, hanem a Canis nem összes faja képes egymással hibridet alkotni. Az aranysakál pl. eléggé hasonlít a rókára, így lehet aranysakál-farkas hibrid, ami kinézetre tűnhet úgy, mintha farkas-róka hibrid lenne.)

2013. aug. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 poiu ***** válasza:
100%
A vörösrókának 34 kromoszómája van, a farkasnak 78. Nincs esély...
2013. aug. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 poiu ***** válasza:
Ja, a kutyának is 78.
2013. aug. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sadam87 ***** válasza:

[link]

Úgy tűnik, még az eltérő kromoszómaszám sem feltétlenül akadály. :) De a farkas és a róka között sokkal nagyobb az eltérés, szóval én se hiszem, hogy lehetséges volna a közös utód.

2013. aug. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!