Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért tűnnek el ilyen rövid...

Miért tűnnek el ilyen rövid idő alatt a szemem elől a csillagok? Milyen gyorsan forog a Föld?

Figyelt kérdés

Kint voltam kb másfél órát az udvaron, és néztem a csillagokat(Fél 11-től). Feküdtem a napozóágyon és egy óra elteltével azt vettem észre, hogy a göncöl szekérből már alig látszódik valami, teljesen elbújt a szomszéd ház mögé. Amikor kimentem szinte teljes egészében látszódott még. A Holddal ugyanez a helyzet. Fél 11kor még az utcára kellett kimennem, hogy látszódjon, amikor pedig jöttem be a házba már simán láttam a kertből is.

Ha minden nap ez lenne nem tartanám furcsának, de nagyon sokat vagyok kint esténként, és a csillagok nem változtatják a helyüket feltűnően.


2013. aug. 20. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 1600 km/h a Föld kerületi sebessége, vagyis ilyen sebességgel halad a Föld középpontja körül az, ami a talajhoz van rögzítve.
2013. aug. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, a Föld ma sem forog semmivel se gyorsabban, mint bármikor.
2013. aug. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó, ezt értem, de azt még mindig nem, hogy miért tűntek el gyorsabban a csillagok. :)
2013. aug. 20. 10:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
csak úgy tűnt, az lehetetlen. Mindig változtatják a helyüket a csillagok hozzád képest, még ha egy helyben állsz is, csak eddig nem figyeltél erre fel.
2013. aug. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A csillagok láthatósága szempontjából az az érdekes, hogy mekkora a szögelfordulás. Mivel 24 óra alatt tesz meg a Föld egy fordulatot, azaz 360°-ot, ezért 4 perc alatt fordul 1°-ot. :)
2013. aug. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg távcsővel csillagokat megfigyelni (csak ne a Napot!), rögzíted, és szinte szemmel látható a mozgás.
2013. aug. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!