Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lenne pár matekos kérdésem?...

Lenne pár matekos kérdésem? Köszönöm aki segít!

Figyelt kérdés

Van pár matek feladatom amit meg kellene csinálni geometriából de nem nagyon megy.


1) Egy derékszögű háromszög területe 55 cm2 átfogója gyök(221) cm. Mekkorák a befogói illetve a szögei?


2) Az ABCD paralelogramma két szomszédos oldala AB=20 cm, BC= 5 cm. Az AB-t hosszabbítsuk meg B-n túl 5 cm-rel így egy E pontot kapunk. A DE egyenes a BC oldalt P-ben metszi. Mekkora a CP szakasz?


Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!



2013. aug. 21. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első feladatnak így végtelen sok megoldása van.

Nem egyenlő-szárú? Vagy nincs a szövegben egyéb kikötés?

2013. aug. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Bocs! Tévedtem.

Mindjárt felteszem a választ!

2013. aug. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Legyenek a keresett befogók a és b. A terület a befogók szorzatának a fele, innen

a*b=110.

Felírhatjuk továbbá a Pitagorasz tételt:

a^2+b^2=221.

Ezt az egyenletrendszert megoldva megkapjuk a befogókat. Például az első egyenletből b=110/a, ezt behelyettesíted a második egyenletbe és átszorzol a^2-tel, akkor a^2-re kapsz egy másodfokú egyenletet, ahonnan megkapod a-t.


A szögek meghatározásához például felírhatod, hogy

sin(alfa)=a/c, sin(beta)=b/c. Mivel itt már ismerjük mindhárom oldalt, a számológép segítségével vissza lehet keresni alfát és betát.


2. A párhuzamos szelők tétele miatt:

BP/AD=BE/AE, azaz

BP/5=5/25,

BP=1.

Tehát CP=BC-BP=5-1=4.

2013. aug. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok újra.

A megoldás menete azóta már le van írva. Ha megoldod, ezt kapod:

[link]

2013. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!:)
2013. aug. 21. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!