Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek milyen lenne, ha...

Szerintetek milyen lenne, ha az embernek két szíve lenne?

Figyelt kérdés

Egyszerre egyik működne, ha az egyik leáll egyből elindulna a másik.

Kevesebben halnának úgy meg szívbetegségekben?


2013. aug. 22. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A "mi lenne ha" kérdésre mindig az a válasz, hogy attól függ, mit teszünk fel.

Ha például az a kérdés, hogy "ha feltételezzük, hogy léteznének sárkányok, akkor mit ennének", arra az a válasz, hogy attól függ. Ha növényevő sárkányt feltételezünk, akkor növényt, ha emberevőt, akkor embert.


Ha a dupla szívet úgy képzeljük el, hogy átfedően működnek, akkor következésképp el lehetne élni egy szívvel. Ha úgy feltételezzük, hogy kell mind a kettő, akkor nem. Ha úgy feltételezzük, hogy ugyan elég az egyik, de mondjuk mindkét szív önmagában gyengébb, mint a mi egyetlen szívünk, akkor még az is lehetne, hogy több szívbeteg lenne. De ha azt feltételezzük, hogy két olyan szívünk van, mint a mostani, akkor nyilván kevesebben halnának meg szívbajban. Viszont a természet részéről óriási pazarlás két ilyen szívet fenntartani, ezért az egyszívű ember evolúciósan előnyben lenne.

2013. aug. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb lenne, ha májból lenne kettő, mert akkor "értékes" massziv alkoholistáink tovább élhetnének.
2013. aug. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen - szívátültetésnél előfordul, hogy benn hagyják a régit is, míg az új megerősödik. Ilyenkor kiegészítik egymást.


Amit írtál, az nem lenne nagyon hasznos, a természetben ezért nem fordul elő.

2013. aug. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A redundancia jó dolog, de ez esetben mindkét szívnek működnie kell, különben elsorvadna az, amelyik nem dolgozik.

Viszont ha mindkettő dolgozik, és pont annyit érnek, mint a mostani szívünk, akkor ha az egyik kiesik, majdnem ugyanott vagyunk, vagyis hogy belehalunk.

Ha pedig együttesen erősebbek, mint a mostani szívünk, akkor kell egy újabb szerv, ami úgymond elnyeli ezt a többlet erőt, olyasmi mint ami a csövekben véd a túlnyomás ellen.

De ezzel megint csak nem lett kevesebb probléma, hisz ez a szerv még egy támadófelületet képez.


Mellesleg a legtöbb szívbetegség mindkét szívet magával vinné.

Egyedül a külső behatások ellen lehetne valami komolyabb védelem, mondjuk úgy, mint az agynak. De ez is rengeteg dolgot megbonyolítana.

2013. aug. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#2: Te véletlenül nem kocsmáros vagy? :D
2013. aug. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazából sokkal jobb lenne egy belső mondjuk úgy defibrillátor,ami autómatikusan bekapcsolna szívleálláskor.
2013. aug. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
automatikusan..
2013. aug. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ugyan már, köztudott, hogy két szívvel vígan lehet élni, eggyel meg botladozva/némi mellkasi fájdalommal kell megmenteni a világot/világokat! #DoctorWho :D :D

G.

2013. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fejlábúaknak 3 szíve is van.
2013. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok lesz az a Warhammer, az űrgárdistáknak más speciális szerveik is vannak. :)

Ha feltételezzük, hogy van egy "pótszív", ami nem csinál semmit, amíg az egyik még képes ellátni a feladatát, és csak a szinuszcsomó leállása esetén lép működésbe, az infarktusok kockázatát csökkentené. De szerintem ez sem okozna nagyobb változást, legfeljebb nem a szívbetegségek lennének a legsúlyosabb halálozási tényezők a társadalomban, hanem mondjuk a stroke többszörösen lekörözné. Az a szív ugyanúgy öregedne a testtel együtt, nem nyújtaná sokkal nagyobbra az életet, a legtöbb betegség ugyanúgy megtámadná, sőt! Ha vérkeringési gondok vannak, mivel a szerv nem funkcionál, nem is veszik észre a szívrohamot, tehát csak az "elsődleges szív" leállása esetén derülne ki, mennyire nagy a baj. És mivel ma az infarktust amúgy is nagyon sokan elbagatellizálják, két szívvel még ennyire sem vennék figyelembe, megnőne az infarktus okozta halálesetek száma (a mostanihoz képest, hiszen nem figyelnének a jelekre, mert "van másik"), kevesebb embert mentenének meg időben.

Más kérdés, hogy ez valóban pazarlás, és egy működő szerv mindig több problémát hordoz magában, mint egy működő (pl. nem veszed észre, ha valami baj van vele). Rák, trombózis, embólia, vérszegénység esetén súlyosabb problémák, és még nem is volt szó arról, hogy lehet, hogy eleve funkcióképtelen kiterjedt szívizom-gyengeség/elhalás miatt. Felesleges valamit "biztonsági tartaléknak" évtizedekig fenntartani, keringését ellátni, sejtjeit táplálni, hogy "ha majd egyszer" szükség lesz rá, működésbe léphessen. Annyival kevesebbet tud a szervezet az izmokba, csontokba, agyba invesztálni (vagy bármi másba), és ez komoly hátrányt is jelenthet. Előnyei meg annyira nincsenek.

2013. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!