Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az a kard ami 105w acélból...

Az a kard ami 105w acélból készült szénacél, megér ennyit?

Figyelt kérdés
És mik a tulajdonságai, ez a kard megér ennyi pénzt, ha megér ennyit, akkor tényleg 100.00 fointot ér ?!

#kard #acél #szénacél #szamuráj #katana #szamurájkard #105w szénacél #105w #szénacl
2013. aug. 29. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Honnan tudjuk? Legalább linkeljed be a kardot.

Most ez 10.000 forint vagy 100.000 csak lemaradt egy nulla?

2013. aug. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


100.000

2013. aug. 30. 11:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez sántít. Azt írja minden része japán, de ennyiért nem kapsz japán kardot. Ha ott vette és behozta az más, de exportra (az ottani törvények miatt) nagyon kevés kard kerül, és ezek rendszerint nem az olcsó (értsd: 1 millió alatt) kategóriába tartoznak.


A hozzászólásai alapján arra tippelek, hogy magyar kovács készítette, a szerelékeket meg japán gyártótól vették hozzá.


Képek alapján nem rossz a kard, de kézbe kéne venni, hogy biztosabbat mondhassak.


Ennyi infó alapján én inkább egy jófajta Kínában készített kardot vennék. Minőségben azok is nagyon jók már ebben az árkategóriában (és legalább van nagyon nagy választék).

2013. aug. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez az én kardom. én vettem, igen magyar mesterkovács csinálta, de japán tartozékokkal, igazából a fogása nagyon jó, de nem szike éles, csak olyan éles mint egy kés, ki van egyensúlyozva, de nem tudom megér-e 100.000et.
2013. aug. 30. 13:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Az nem számít mennyire éles, megélezni mindig lehet.


Ami számít:

Hajtogatott-e?

Rétegelt-e?

Természetes hamon van-e rajta?

Kovácsolási hibák (pl. hajtogatásból)?


A kard egyensúlya sem mindegy, de ez szubjektív.

2013. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kisdani19830112 válasza:

Miért nem nézed a fémeket, acél helyett. A wolframot és a bór nevű fémet, tantalt, és egyéb kemény fémes elemeket nézz a vas helyett szerintem. A kard maximum eszmei érték. A szénacél törik. Minek kell a vashoz ragaszkodni, nem értem. A wolframot ha szénnel ötvözöd pl keményfémet kapsz, melyet még a korundsmirgel sem fog, sőt megkarcolod vele a zafír üveget is. Ez igen kemény, viszont törik. A sima wolfram szerintem szuper dolog, bár az már nem tudja a zafírral felvenni a keménységi versenyt, de nem is törik el könnyen. A kvarc a legkeményebb ásvány amit még karcolni tud wolfram. A króm állítólag 8 kemény a berillel elbánik ( smaragdkeménység 7,5). A bór 9,5 kemény szinte mindent karcol.

A wolfram sajnos könnyebben törik a vasnál, de hát a keménységnek ára van.

A wolfram ékszer v. Szerszám bár nem olcsó, de jóval olcsóbb az aranynál.

2023. júl. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!