Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miben mérik az agytérfogatot?

Miben mérik az agytérfogatot?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, de wikipédián volt, ahol olyat találtam, hogy "agytérfogat: "300 ml" és máshol pedig köbcentiben láttam ugyanezt. Akkor most melyik? Az ml is helyes?

Köszönöm a válaszokat.



2013. szept. 8. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő helyes, mindkettőben mérhető, 1 köbcenti=1 milliliter
2013. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
négyzetmázsa
2013. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy tisztázzuk a fogalmakat.


Térfogat:


Megadja, hogy egy adott test mekkora helyet foglal el a térben. A térfogatot (különösen folyadéktároló vagy egyéb edények, tartályok térfogatát) általánosan űrtartalomnak nevezzük. A szilárd test térfogata egy mennyiség, amely a test három dimenzióban elfoglalt méretét adja meg. Az egydimenziós dolgoknak (vonalak) és a kétdimenziós síkidomoknak (négyzetek) a háromdimenziós térben nulla a térfogatuk.


Űrmérték:

A térfogat másik szempontból történő megközelítése. Alapvetően folyékony, darabos, illetve por állagú anyagok tárolásánál használt mértékegység. A tárolóedényekbe

tölthető anyagmennyiségre utaló jellemző. A térfogat az a fizikai jellemző, amely a világ egyes részein, de akár egy országon belül tájegységenként is jelentősen eltérő saját egységekkel rendelkezik.


A lényeg, hogy mindkettő térfogat mérésére szolgál csak az űrmérték egy speciális területre használatos, aminek az emberi koponyát kitöltő Agy-gerincvelői folyadék és a benne lebegő agyvelő hellyel-közzel megfelel, de értelemszerűen nem feltétlenül szükséges ezt a speciális mértékegységet használni.


Bármilyen háromdimenziós test térfogatát megadhatod a hagyományos térfogat mértékegységgel, de a hagyományok és a fogalomtársítások miatt az 5l kenyér említése után vagy hülyének néznénk, vagy teljesen másra asszociálnánk, ez esetben összekacsintanánk veled, hogy öt liternyi sört sört vettél magadhoz ,amiből feltételezhetően vagy már élvezkedtél, vagy minket is megkínálsz vele.

2013. szept. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
A milliliter inkább hígagyúak esetében használandó...
2013. szept. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Az agytérfogatot a kérdések és válaszok szinvonalában mérjük! :-)
2013. szept. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Akkor húzzál bele, öreg, mert még nem válaszoltál a kérdésre, úgyhogy sehol nem állsz a ranglistán!
2013. szept. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Én az enyémet köbfényévekben szoktam megadni.

Csak nem szeretem, mert nagyon fárasztó annyi nullát leírni... :-(

2013. szept. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nullák leírása helyett találták ki a normálalakban való ábrázolást.
2013. szept. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, az én agyam pl. normál alakban van, így könnyű ábrázolni is. :)
2013. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!