Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyit keress havonta egy...

Mennyit keress havonta egy professzor vagy akadémikus?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen munkákat vállal a rendes állásán kívül. Gyakran vállalnak vendégelőadásokat, szakértést, külső csoportmunkákban vesznek részt, publikálnak, stb.
2013. szept. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

off:

Miért, professzor vagy akadémikus leszel?

2013. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
A tévében láttam ha ők hazudtak akkor most én is. 1,5 - 3 millió között.
2013. szept. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés. A professzor egyetemi oktatóként (besorolástól függően) 437-463eFt-ot keres. Ha további feladatkörei vannak (intézetigazgató, tanszékvezető, dékán, rektor, stb.), akkor az annak megfelelő pótlék jár, az akadémikus nem foglalkozás, hanem cím, ami után a törvényben meghatározott összeg jár (rendes tag 455eFt, lev.tag 353eFt).
2013. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzés. A fenti adatók bruttó értékek.
2013. szept. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ezt nem hiszem el . Az biztos hogy nem ilyen keveset kapnak. A tévébe nem szoktak ekkorát hazudni . Egy sima tanár megkeresi 150-200 ezret pótlékokkal. Nálunk az óvónők kapnak 120-130 ezret pótlékokkal. Azt nem hiszem aki egyetemen vagy főiskolán tanít csak ennyit kap kézhez. Mert ugye az a lényeg.
2013. szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valamikor két éve hallottam erről a TV-ben beszélgetni. A pontos összegre nem emlékszem, de ledöbbentem, hogy mennyire nincsenek megfizetve.
2013. szept. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pedig jól mondják.Az átlagos kereset tényleg 450e Ft környékén megáll.
2013. szept. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De ha valaki akadémikus, akkor ugye eleve egyetemi tanár, -ha 70 év alatti- (professzor, a DSc-k is azok), ő kapja a professzori illetményt, meg az akadémikusit, az eleve 900 felett van. Ha kutatóintézetben kutatóprofesszor, akkor az még egyszer annyi (ebben talán nincs korlátozás, de újabban mintha csak egy főállás és egy mellékállás lehetne, de a tagság nem számít ide).
2013. okt. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!