Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Chimborazo magasabb, mint a...

A Chimborazo magasabb, mint a Mount Everest? Ez igaz? Miért?

Figyelt kérdés
Előre köszönöm.

#mount #Everest #chimborazo
2013. szept. 11. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Amíg itt vársz a válaszra, simán beírhattad volna a Google-ba is mindkét hegy nevét, és jobb oldalt hozza is mindkettőhöz az adatokat. Ott meg is találod a választ a kérdésedre.
2013. szept. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
"Csak" 6267 méter magas így meg sem közelíti a Mount Everest magasságát. A relatív magassága még alacsonyabb.
2013. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

már kerestem, de nekem a földrajz tanár mondta hogy mmondjam meg h miért magasabb..

(?)

2013. szept. 11. 17:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el itt a vikpédiában a cikket róla, akkor megtudod a választ:


[link]

2013. szept. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert - mint köztudott - a Mount Everest a legmagasabb hegycsúcs. A legmagasabbnál nincs magasabb, épp ezért hívják "legmagasabb"-nak. Ebből logikusan következik, hogy a legmagasabbnál csak alacsonyabb létezik. Mivel tudjuk, hogy a Mount Everest a legmagasabb, ezért nyilvánvaló, hogy az összes többi (földi) hegycsúcs alacsonyabb nála; és mivel a Chimborazonak nem az a neve, hogy Mount Everest, ezért a Chimborazo nyilván csak alacsonyabb lehet, mint a Mount Everest.
2013. szept. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A hegymagasságot a tengerszinthez viszonyítva a Mount Everest a nagyobb. Ha viszont a Föld középpontjához való legtávolabbi pontot nézem, akkor a Chimborazo, mert az Egyenlítóhöz közel lévén nagyobb távolságra van ott a középponttól a tengerszint.
2013. szept. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel akár a Titán nevű hold középpontjától is nézhetnénk a dolgot, mert bizonyos időszakokban pl. a Mátra csúcsa is közelebb van hozzá, mint a Mount Everesté, ergo a Mátra magasabb mint a Mount Everest, nem igaz? :)

Szóval szerintem ez már csak olyan magyarázgatás, "Keressünk olyan viszonyítási pontot, amihez képest a Csimbó magasabb mint a Csomi" c. játék. Így bármiről bármit be lehet bizonyítani, és az ellenkezőjét is. Soha senki nem mérte úgy a hegyek magasságát, hogy az milyen távol van a Föld középpontjától, azt MINDIG a tengerszinttől mérjük.


Mindezek mellett a Föld lapultságában jelentkező különbség az egyenlítői sugár és a sarki sugár között mindössze 20 km. A Mount Everest sem fekszik túl messze az Egyenlítőtől, szóval nem vagyok róla meggyőződve, hogy a két csúcs közti 2 km-es különbségnél több a lapultság miatti földközépponttól való távolság. Nem mondom hogy nem több, de nem vagyok olyan nagyon biztos benne.

2013. szept. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Sceptic!

Tök mindegy, hogy megvagy-e győződve róla, vagy nem. :) Kicsivel így mérve nagyobb.

2013. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A könyvemben olvastam:Nem a Csomolungma (Mount Everest )a legnagyobb hegy,hanem Hawaii -i Mauna Kea a vizmagasság közt számolva ,de a Mars hegyje között mindkettő eltörpül
2019. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Legmagassabbnál magassabb-legeslegmagassabb
2019. jan. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!