Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kerültek a tapírok...

Hogyan kerültek a tapírok Dél-kelet Ázsiába?

Figyelt kérdés

Két helyen élnek a földön tapírok, ez Dél-amerika és Dél-kelet Ázsia. Úgy tudom Dél-amerikában alakultak ki és nem hinném, hogy a befagyott Bering-tengeren keltek át.

Erre sehol sem találtam választ.



2008. júl. 3. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem úgy mint az oposszumok, még az ősi kontinensen éltek, ami még összefüggő volt (1 baromi nagy kontinens) majd ahogy elkezdtek szétválni a kontinensek az éghajlatuk is megváltozott, ahol ehhez alkalmazkodni tudtak ott megmaradtak
2008. júl. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor még nem voltak tapírok, amikor Gondwana feldarabolódott. Még a dínók uralkodtak.
2008. júl. 3. 15:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ázsiai tapír (Tapirus indicus) az emlősök (Mammalia) osztályának a párosujjú patások (Perissodactyla) rendjébe, ezen belül a tapírfélék (Tapiridae) családjába tartozó faj.


Családjából ez a legtermetesebb faj és az egyetlen amelyik nem Amerikában, hanem Délkelet-Ázsiában fordul elő.

Elterjedése

Az ázsiai tapír rendszerint víz közelében él Burma, Thaiföld, Malajzia és Szumátra sűrű esőerdeiben. Megerősítetlen beszámolók szerint néhány egyede élhet még Kambodzsában és Borneó szigetén is. Ezek az egyedek az egykor jóval nagyobb elterjedési terület maradványpopulációi. Korábban Kína déli részén, az egész Hátsó-Indiai félszigeten, a Maláj-félszigeten, Szumátra és Borneó szigetén is előfordult. Mivel ezeknek a helyeknek a többségéről már több száz éve kipusztult, nem eldöntött kérdés hogy kiirtották-e onnan a fajt vagy az elterjedési területe természetes okokból szűkült be.

2008. júl. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezt eddig is tudtam.

De a többi faj, ami amerika és ázsia között közlekedett, megélt hidegebb vidéken is. Nehéz elhinni, hogy elkóborólt egy csapat tapír, majd élőhely nélkül megtett sok ezer km-t olyan vidéken ami teljesen különbözik attól, amit elvisel.

2008. júl. 18. 09:45
 5/5 anonim válasza:
100%

Őstapír maradványokat találtak Európában és Észak-Amerikában is, azt hiszem, hogy jelenleg az észak-amerikai maradványokat tartják a legrégebbinek és innen terjedhetett szét, majd itt később kipusztult (a tevefélékhez hasonlóan). A miocénban juthatott el Ázsiába, a pleisztocén során pedig Dél-Amerikába.


/A legfrisebb cikk, amit ebben a témában találtam egy kora-eocénkori kanadai maradvány :


A new ‘tapir’ from Ellesmere Island, Arctic Canada — Implications for northern high latitude palaeobiogeography and tapir palaeobiology


Palaeogeography, Palaeoclimatology, Palaeoecology, Volume 227, Issue 4, 10 November 2005, Pages 311-322

Jaelyn J. Eberle

2008. júl. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!