Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sebesség és idő grafikonról...

Sebesség és idő grafikonról hogy tudok utat számítani?

Figyelt kérdés

Az út a sebesség és az idő szorzata, erről a grafikonról hogyan tudom kiszámítani a megtett utat? Elvileg az ábrán látható "hegyek" -nek (amiket piros négyzettel jelöltem) a területei az egyes utak. Itt az ábra:

[link]



2013. szept. 18. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez egy logaritmikus grafikon amit belinkeltél. Nem lehet belőle pontosan leolvasni, hogy t=3 s -hoz mekkora sebesség tartozik? ( 2 m/s vagy mennyi? )
2013. szept. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia.


Geometriával tudod a megtett utakat kiszámolni.


Egyszerűen a grafikon és értelemszerűen a t tengely által határolt területeket kell kiszámolni, s mivel meg van adva a beosztás, ezért pitagórasz tétel segítségével és a háromszögekre illetve téglalapokra vonatkozó területképletekkel tudod őket megkapni.


Az elsőnek pedig igaza van, mert ahol túlmutat a sebesség az 1m/s on ott csak tippelni lehet a sebesség nagyságára.


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. szept. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Görbe alatti terület. Avagy deriválás.

Mivel fel van osztva szépen 3szögekre, így könnyű dolgod van.

Ellenben, amikor negatív a sebesség, akkor az is pozitív útnak lehet számolni, hiába hátrafelé megy.

2013. szept. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Javítás: A görbe alatti terület az integrált.

A görbe meredeksége a derivált, ami jelen esetben, a sebesség (y) változás adja meg a időben (x), azaz a gyorsulást.

2013. szept. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elnézést tényleg hibás a grafikon, de végülis a számok nem fontosak most, csak szemléltetni szerettem volna hogy mire gondolok.
2013. szept. 18. 18:57
 6/13 anonim ***** válasza:
22%

"Az út a sebesség és az idő szorzata,"


Nem. A sebesség és az idő szorzata a gyorsulást adja meg. Az út az a sebességnek és időnek a hányadosa.

2013. szept. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Persze!

"A sebesség és az idő szorzata a gyorsulást adja meg."

4 km/h sebességgel egyenletesen gyalogolok 2 órát, akkor 8 m/s^2 a gyorsulásom.

Ne játszd a h..-t, mert egyszer még úgy maradsz!!

2013. szept. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Én csupán kijavítottam a kérdező egy kijelentését. Az egy más dolog, hogy a grafikon mit ábrázol. De ha ennyire tudod, hogy hülyeséget írtam, akkor cáfold meg az előző hozzászólásomat. Fogadjunk, hogy nem fog menni.
2013. szept. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 sadam87 ***** válasza:
100%

#6

v=s/t, ebből s=v*t

mértékegységekkel: 1m = 1m/s* 1s

A gyorsulás definíció szerint a=v/t (illetve pontosabban a=dv/dt).

[link]

[link]


Egyébként tényleg a görbe alatti területet kell kiszámolni (de ezt logaritmikus skála nem lehet közvetlenül megcsinálni!), illetve integrálni kell a függvényt, ahogy más az előttem szólók is mondták.

2013. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 sadam87 ***** válasza:

Hogy ne csak magyar wikipedia legyen. ;)

[link]

[link]

2013. szept. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!