Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem látjuk a Jupitert?

Miért nem látjuk a Jupitert?

Figyelt kérdés
Sokkal nagyobb, mint a Föld. Miért nem látjuk akkor?

2013. szept. 22. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert annyira messze van.
2013. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sadam87 ***** válasza:
És hogy egész pontosak legyünk, látni láthatjuk, de csak egy fényes pontként. De távcsővel már kivehetőek rajta részletek is.
2013. szept. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én szoktam látni, csak jókor kell felnézni az égre :)


De, hogy pontos legyek - hiába nagyobb, sőt, hiába sokkal nagyobb - brutálisan, elképesztően messze van. Emberi ésszel felfogni is nehéz, milyen elképesztően messze van :)


És, hogy egészen pontos legyek: a Jupitert nem azért látod, mert nagy, hanem mert a Napunk fényes :)

2013. szept. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Hülye kérdés!


A Jupiter ezidőtájt kb. hajnali 01:00 körül szokott kelni a keleti horizonton (a Hold után, néhány órával), és kb. 02:45-től már tisztán kivehető az égbolton (a Hold után a második legfényesebb égitest)! Még napfelkelte után is lehet látni, néhány 10 percig, szóval nem értem a kérdést! :/

2013. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

21:31,


Gyanítom a kérdező úgy akarja látni a Jupitert, mint a Holdat :) Ügyebár a földrajz atlaszokban, meg mindenhol úgy ábrázolják, mintha nem lenne sokkalta messzebb, mint a Hold :)

2013. szept. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!