Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Síkbeli erőrendszerek eredője...

Síkbeli erőrendszerek eredője és egyensúlya. Ha az erő pontosan az X tengelyre esik akkor h számolunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az alábbi óra címnél járunk és holnap dolgozat lesz annyit megtudunk a másik csoporttól, hogy van egy koordináta rendszer abba 4erőt fog megadni és az egyik erő az X tengelyre esik pont a másik csoportnak pedig az Y-ra.

Ki kell számolni mindent. Pl: F1x,F2x, F1y,F2y meg ahány erő van ebben az esetben 4. F1x=f1 szer cos.alfa ez megvan

de ha az X-re vagy Yra esik akkor az alfa 0?



2013. szept. 23. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Még pont van idő megnézni a könyvben, ha már az órán valahogy kimaradt.
2013. szept. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha x-re esik akkor alfa=0 de akkor cosAlfa=1 tehát önmagával egenlő az erő.

Ha y-ra esik akkor alfa=90 és akkor cosAlfa=0

2013. szept. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) Mire oda jutottam nagyjából én is erre a megoldásra jutottam már csak abban reménykedem, hogy -X irányba mozdult el mert akkor minden jó:)
2013. szept. 25. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!