Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért káros ha kilocsolom az...

Miért káros ha kilocsolom az égett napraforgó olajat a kert végébe?

Figyelt kérdés
Hiszen az ilyen olaj már nem stabil, külnösen ha ott erős UV fényt kap?

#hulladék #gazdálkodás #veszéllyeshulladék
2013. szept. 25. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

"Az égett olajok nagy mennyiségben tartalmaznak PAH (Policiklikus aromás szénhidrogén) vegyületeket. Ezek a vegyületek bizonyítottan mutagén és karcigonén hatásúak."

[link]

(A lap alján, az utolsó előtti bekezdésben.)

2013. szept. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mutagén? Karcinogén? szép dolog az idegennyelv ismerete de...?
2013. szept. 25. 11:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Mutagén: mutáció(ka)t okozhat (károsítja, módosítja a DNS-t).

Karcinogén: rákkeltő, rákos elváltozásokat okozó.

2013. szept. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És ott kire nézve mutagén meg karcinogén? A fűre? Vagy a talajmikróbákra?


Amit belinkeltek az arra vonatkozik, ha elfogyasztja valaki.


Ettől függetlenül ne öntsd ki, mert az olaj mint olyan, a természetben ilyen mennyiségben nem igazán előforduló dolog. Úgy értem alapból a magokban fordul elő, nem literszám itt is ott is. Na most nyilván a lebontó mikroorganizmusok nincsenek berendezkedve hirtelen ekkora mennyiségű olaj lebontására. Nekik már két deci is sok egyszerre. Így esetleg megbontja a mikroflórát, elzárja az oxigéntől a talajt, kipusztulnak ott a növények meg az állatok stb.


Nagyobb mennyiségben beszivároghat a talajvízbe, de szerintem idáig nem jut el a kert hátsó végéből.


Ráadásul a legtöbb benzinkúton beveszik. Ott leadhatod.

2013. szept. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg simán bejuthatnak ezek az anyagok az étkezésre szánt növényekbe is. Vagy a talajvízzel bárhová.

És a "minden mindennel összefügg, avagy "minden kölcsönhatásban áll mindennel" jegyében: a hátsó kertben (vagy távolabb) növő füvet lecsipegeti a tyúk/kacsa/liba, lelegeli a birka/kecske/tehén, így a káros anyagok bejutnak az állati szervezetbe; aztán majd az emberébe is, aki megeszi őket...


Olvastam valahol, hogy a hormonkezelt vagy gyógyszerezett állatok húsából is bejutnak a hormonok/gyógyszerek az emberi szervezetbe. Meg az ivóvízből is, mert a tisztítás ezeket nem tudja kiszűrni.

2013. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább égesd el.Rálocsolod a kertben összegyűjtött gallyakra,és meggyújtod.Vagy kályhában is nagyon jól ég.
2013. szept. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!