Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy versenyre természettudomán...

Egy versenyre természettudományi jelenséget bemutató modellt kell készíteni, van ötletetek?

Figyelt kérdés
A verseny leírása: Készítsenek működő modellt egy természettudományos jelenség bemutatására! A modell elkészítéséhez a háztartásokban megtalálható egyszerű eszközöket használják fel!
2013. szept. 27. 22:56
 1/6 Makoscsiga ***** válasza:

Nanemár! Mivel a háztartás a természet része, bármi, amit a háztartási eszközökket csinálhatsz, az (MINIMUM!) egy természettudományos jelenség bemutatása lesz egyben. Most nyilván azt hiszed, hogy csak szivatlak. De nem. Vegyünk egy lábast.


1) A lábast vállmagasságból, kinyújtott kézzel ejted a földre. A padlóig a gravitációnak megfelelő gyorsuló mozgást végez. - Gravitáció

2) A padlót elérve visszapattan - rugalmas ütközés

3) A visszapatanás nem tökéletes, deformáció, enyhe melegedés az anyagában - entrópia

4) tegyél bele jeget. Kezd melegíteni: elolvad - termodinamika, fázisátalakulás

5) Tegyél bele vizet: az kitölti az alakját - folyadékok viselkedése

6) Forrald fel a vizet - fázisátalakulás, forráspont

7) Tegyél bele cukrot - oldódás


stb. stb. stb.


A természettudományok mindig velünk vannak! Bármit csinálsz, az az értő szem számára, fizikai, kémiai biológiai jelenségek/kísérletek sorozata.

2013. szept. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Makoscsiga ***** válasza:
(Ha a tanárnak nem tetszik, vágd hozzá a lábost - ferdehajítás, parabola pálya ;-)
2013. szept. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs, nem kötözködni akarok, nem szokásom. Amit írtál, okés, tök jó, de... Szerintem egy _versenyre_ azért ezeknél lényegesen komolyabb és látványosabb dolgot kellene csinálni. Hangsúlyozom, hogy _egyet_, mivel a versenyleírásban ez szerepel; viszont _több_ eszköz.
2013. szept. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A versenyen a győzelem, vagy a részvétel a fontos?

Ha utóbbi, akkor: szivárvány.

2013. szept. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát szerintem is valami látványosabbat kéne készíteni és az is fontos, hogy működő modell legyen tehát én mondjuk Stirling-motorra vagy esetleg Foucault-ingára gondoltam.
2013. szept. 29. 12:37
 6/6 anonim ***** válasza:

"Stirling-motor..."

"A modell elkészítéséhez a háztartásokban megtalálható egyszerű eszközöket használják fel!"

Erre befizetek! :-)

2013. szept. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!