Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Írnátok nekem a paradoxonokkal...

Írnátok nekem a paradoxonokkal foglalkozú tudósokat, matematikusokat, filozófusokat, stb. ,?

Figyelt kérdés
Olyan személyeket, akik (sokat) foglalkoztak a paradoxonokkal, azok világával/magyarázatával, vagy bármi hasonlóval.

2013. szept. 28. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bertrand Russell -> de, hogy megértsd a paradoxonját elég jól logikusan kell gondolkozzál.
2013. szept. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2013. szept. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

„Ohó álljunk csak meg. Ön azt mondja, a rögeszmém, hogy őrült vagyok. De hiszen tényleg az vagyok, az imént mondta. De hiszen akkor ez nem rögeszme, akkor az egy logikus gondolat. Tehát nincs rögeszmém. Tehát mégse vagyok őrült. Tehát csak rögeszme, hogy őrült vagyok, tehát rögeszmém van, tehát őrült vagyok, tehát igazam van, tehát nem vagyok őrült. Mégiscsak gyönyörű dolog a tudomány!”

(Karinthy Frigyes: Őrült sikerem a tébolydában[2])

2013. szept. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon idősek is mint például Zénón paradoxonjai: [link]


De javuk főleg az újkorban keletkezett.Az előttem írók remekül ajánlották Bertrand Russelt.De említésre méltó még David Hilbert is aki a végtelennel ügyeskedve hozott össze látványos paradoxonokat (hilbert grand hotel p.)

De ha a fizikában (20. századi fizikában) kicsit kutakodsz,akkor a kvantummechanika ,atomfizika témakörben sok paradoxonra hasonlító eszmefuttatást találhatsz.Például Hawkingtól,Schrödingertől (Schrödinger macskája),Richard Feynmanntól,vagy a nagyon klasszikus Olbers paradoxon.

2013. szept. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Haskell Curry híres paradoxona is megér azért egy misét, ahogy Bertrand Russel és Georg Cantoré valamint Dmitrij Mirimanové is. Alapvetően ilyen zavaros és reformálásra szoruló terület a naiv halmazelmélet többek között.


[link]

2013. szept. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!