A kő az kavics?

Figyelt kérdés
Ha van külömbség köztük akkor mi az?

#kő #kavivs
2013. szept. 29. 17:48
 1/8 anonim válasza:
Igen, az egyik a másiknak a szinonimája. Amúgy az külöNbség, nem külömbség!
2013. szept. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

<kavics

‘folyóvízben simára csiszolódott kődarab’.

A kő kicsinyített "kövecs" alakjából keletkezhetett hangrendi átcsapással, más nézet szerint a kova ugyancsak -cs képzővel kicsinyített származéka. Mivel a 18. század előtt a szó kovacs alakja volt uralkodó, az utóbbi származtatás hihetőbb.>

[link]


És egy gyönyörű illusztráció:

[link]

2013. szept. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kő inkább éles, szögletes, még lecsiszolatlan kavics, a kavics pedig inkább a kerekded formájú, lecsiszolódott élű kődarabot jelent. Tehát a kő olyan kavics, ami még nem ment át a csiszolódás hosszas folyamatán.
2013. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem inkább a kavics olyan kő, ami még nem csiszolódott le? Mert egy akármilyen kőre nem mondod, hogy kavics, viszont egy kavicsra mondhatod, hogy kő. Főleg akkor, ha értékes. Minél értékesebb, annál inkább kő.


Amúgy tudtátok, hogy ez a kérdés már sokakat foglalkoztatott a világtörténelemben. Például Petőfi Sándort, mikor azt írta:

„Ej, mi a kő, tyúkanyó kend”

2013. szept. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Avagy:


Mi a kavics, tyukanyovics?

2013. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4: Nem.


Kavics:

[link]


Kő:

[link] #channel=fflb&q=k%C5%91&rls=org.mozilla:hu%3Aofficial&tbm=isch

2013. szept. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Izé… Jogos, az első mondatomat elírtam. De amúgy is csak szőrszálhasogatás… Ez lett volna:


Nem inkább a kavics olyan kő, ami már lecsiszolódott? (Meg én még méretkorlátot is szoktam beleérteni, egy öklömnél nagyobb kőre nem szívesen mondom, hogy kavics… De ez lehet, hogy csak az én bajom.)


A másodikat fenntartom, a többi meg szimplán hülyeség, mert unatkoztam.

2013. szept. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ez lett volna:


Nem inkább a kavics olyan kő, ami már lecsiszolódott?"


De, de én is azt írtam az első hsz-emben :D Nincs jelentősége a dolognak :)


Valóban, a nagyobb méretű gömbölyű kövekre már ritkán mondják hogy kavics. De ugye ez is olyan, hogy melyik a robogó és melyik a motor. Vagy melyik a járható út és melyik a járhatatlan. Nincs éles határvonal, embere válogatja, ki miként látja a dolgot.

2013. szept. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!