Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen anyag (ok) ból van a...

Milyen anyag (ok) ból van a gitt, és mire használhatjuk manapság?

Figyelt kérdés
giit, anyag, keverék

2013. okt. 4. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:

gitt, kitt (főnév)

Image:Gitt.jpg


1. Tapasz; általában (a felhasználás célja szerint) különféle összetételű, pépes, kenhető vagy agyagszerű (ragasztó)anyag, gyurma, tárgyak összeragasztására, hézagaik vagy felületi egyenetlenségeik kitöltésére.


Az asztalos gittet kevert, és bevonta a befestendő bútorlapot. A szobafestő gittel tölti ki az ajtó hézagait.



2. Ritka: Gyurmaszerű anyag ablaküveg rögzítésére, amely finomra őrölt krétaporból és lenolajkencéből áll, és a levegőn gyorsan megszilárdul.


A mai modern ablakokban már nincs gitt. Molnár Ferenc "Pál utcai fiúk" című regényében fontos szerepet játszik a gitt.

2013. okt. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. okt. 4. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Máskor ilyen egyszerű kérdésekben használd bátran a Google-t; csak be kell írnod a keresőbe egy-két kulcsszót, és máris válogathatsz a találatok között. Pl. a "gitt" szóra a 4., a "gitt wiki" kombinációra a 2. helyen adja ki a Google a Wikiszótárat, amiből az első válaszoló kimásolta a szöveget.

[link]

2013. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Először ott próbáltam, de nem találtam semmi jót. Mondjuk annyira tüzetesen nem néztem meg, lehet hogy ezért:) Köszi Neked is!
2013. okt. 4. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!