Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen növény látható a...

Milyen növény látható a Jurrasic Park 1. részében?

Figyelt kérdés
A beteg dinoszaurusz mellett van egy mérgező növény, amit a filmben gyöngyfüzérfának neveztek. Néztem képeket, de azok nem hasonlítanak arra a növényre.

2013. okt. 6. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Meghalsz bogyófa.
2013. okt. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyanmár, biztos csak kitalálták valami random növényről, hogy az mérgező. Mégis mit vársz attól a Spielbergtől, akinél a főgonoszok emberi számítás szerint gondolkodó gonosz cápák meg dinoszauruszok, meg akinek a filmjében óriáshangyák vannak az esőerdőben, amik behúzzák az embert a föld alá?
2013. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na jó, de szerintem egy létező növényt filmeztek le, nem ők grafirkálták oda. Úgyhogy biztos van neve, és én azt szeretném tudni.
2013. okt. 21. 17:24
 4/7 anonim ***** válasza:
A könyvet Michael Crichton írtan akitől nem áll távol a tudományoskodás, simán lehet egy létező növény. Olvasd el a könyvet, lehet hogy abban benne van.
2014. júl. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, a regénye alapján készült a film, de tudom, milyen szépen átírhatják a történetet, ha filmet készítenek belőle (bár ez olyan részlet, amit nem hiszem, hogy meg kell változtatni). De ha benne is van a könyvben, akkor sem biztos, hogy a képernyőn azt a növényt látom.


Ha majd nagyon kíváncsi leszek, csak emiatt elolvasom a könyvet. De szerintem előbb fogom az élményért elolvasni :)

2014. júl. 29. 18:09
 6/7 Hardy Weinberg ***** válasza:
Már nem emlékszem ilyen részletekre, de erős a gyanúm, hogy nem azt a növényt mutatták, amiről beszéltek. Egyébként ez a könyvben egy fontos momentum. Ajánlom a könyv elolvasását, és tényleg meg fogsz lepődni, mert jelentősen át lett írva a történet.
2014. júl. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Végül elolvastam a könyvet, nem a növény miatt, hanem mert itt ajánlották. Melia azedarach van benne, Wikipédia szerint "miatyánkcseje vagy imafüzérfa, olvasószemfa", szóval a filmbeli gyöngyfüzérfával tényleg erre utaltak. Csak éppen a filmben teljesen más növényt mutatnak szerintem, és engem a filmben látható növény érdekelne.


A könyvről: nagyon jó volt, az első felét, ahogy végigkövetjük a dinótetem utáni "nyomozást", meg ahogy a lények létrehozásának lehetőségét elhiteti mindenféle tudományoskodással az író, azt talán még jobban élveztem, mint a második felére jellemzőbb akciójeleneteket. Meg persze Malcolm matekozása vs szakértők önhittsége is vicces volt :D

2020. jún. 2. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!