Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » SkyWatcher 114/900 Newton vs....

Németh_csaba kérdése:

SkyWatcher 114/900 Newton vs. SkyWatcher 90/900 refraktor?

Figyelt kérdés

EQ2-vel gondolom őket. És még az is érdekelne,hogy melyikkel mit lehetne látni?? gondolok itt arra pl.,hogy aktuális körülmények között mekkora a hold? Láttam már olyan képet is,ahol barack nagyságú,máshol meg bele se fér a "képbe".....fényképező gép,vagy cam nélkül gondolom.

Laikus vagyok,szval fikázók kerüljenek! THX!



2013. okt. 8. 21:18
 1/6 tsirche ***** válasza:

Én ezek közül a refraktort választanám. Ilyen kis méretben a tükrösnél még lejön a központi kitakarás, nem marad sokkal több fénygyűjtő felület mint a másiknál, plusz a lencséssel kevesebbet kell foglalkozni.

A fő különbség: a refraktor színez, a reflektor kontrasztot veszít. Na persze ha nem egymás után nézel bele a kettőbe nem hiszem, hogy túl sok különbséget találnál.

Nagyításokat mindkét tubussal ugyanazt lehet elérni, a fókuszuk 900 mm, az egész attól függ mekkora okulárt teszel bele (a távcső fókuszát elosztod az okuláréval, pl 900mm/25mm=36-szoros nagyítás). Azt szokták mondani, a főtükör (lencse) átmérőjének kétszeresét bírja az átlagos távcső, tehát olyan 180-as nagyítással még lehet próbálkozni nyugodt ég mellett, itt a Hold már NAGYON nem fér be a látómezőbe, lehet nyugodtan mászkálni a kráterek között.

Hogy mikre jók? A Naprendszeren belül a bolygókat, a Holdat biztos szépen előhozzák, mélyégre viszont nem tudom már mennyire alkalmasak, ott már a környezet is beleszól a dolgokba.

2013. okt. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kössz a választ! Egy hete olvasom a fórumokat,de ezzel feltetted az I-re a pontot. 90/900! ;)
2013. okt. 9. 08:12
 3/6 A kérdező kommentje:

Esetleg ebben még tudnál segíteni...ezt még az előtt néztem,mielőtt válaszoltál....

[link]

zoom okulárral 35 E. lenne.

Kössz a választ!

2013. okt. 9. 08:32
 4/6 A kérdező kommentje:

Na még egyet...:)


Vagy ez : [link]


tudod ez az az ár amiben gondolkodom!

thx!

2013. okt. 9. 11:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó döntés lenne
2013. okt. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tsirche ***** válasza:

Ez a kettő igazából nem egy kategória. Az a Newton+Dobson egy bitang nagy jószág, és mivel egyedi gyártmány, célszerű kipróbálni (ha van rá mód). Nagyobb, nehezebb, a kitelepülés is problémásabb lehet vele de cserébe sokkal több objektumot tesz láthatóvá. A kezelése más még, a Dobsonok a hagyományos AZ elven működnek szemben az EQ-val.


Zoom okulárhoz még nem volt szerencsém, a hagyományos cserélgetés híve vagyok, de pl a Hold figyelésekor biztos hasznos.


Ha csak vizuális megfigyelés a cél, és megoldható a Dobson mozgatása, akkor azt választanám (próba után).

2013. okt. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!