Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki megmondaná, mi ezeknek...

Valaki megmondaná, mi ezeknek a feladatoknak az eredménye?

Figyelt kérdés

Ma dolgozatot írtunk fizikából, kíváncsi lennék, jók lettek-e az eredményeim, de nem biztos... Megpróbálom leírni a feladatokat, de nem tudom, jól emlékszem-e.

1. Egy 10 m hosszú vashuzal hőmérséklete 20 °C. Melegítés után 15 mm hosszúságváltozás tapasztalható. Mekkora lett a vashuzal hőmérséklete, ha a vas lineáris hőtágulási együtthatója 1,1 x 10^-5 1/°C?

2. Egy folyadékot 20 °C-ról 60 °C-ra melegítve 2 %-os térfogatnövekedés tapasztalható. Mekkora a térfogati hőtágulási együtthatója?

3. Egy rézszobor -20 °C-ról 40 °C-ra melegszik, a hőtágulás után 1 m^3 a térfogata. Mekkora volt az eredeti térfogata, ha a réz térfogati hőtágulási együtthatója 4,8 x 10^-5 1/°C (ez lehet, hogy nem így volt)?



2013. okt. 9. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Keresd meg a példatárban, aztán nézd meg hátul a megoldásoknál... xD
2013. okt. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
DOLGOZATOT írtunk!! Honnan tudnám, honnan találta ki a tanár a feladatokat? Olyan írjon, aki hajlandó is segíteni.
2013. okt. 10. 16:21
 3/9 anonim ***** válasza:

1) A kérdésednek nem a tudományok rovatban van a helye.

2) A megoldások: eső után köpönyeg.

3) Lefogadom, nem emlékszel, hogy a dolgozatban mennyi jött ki.

4) Baromi egyszerűek, számold ki újra, figyelj oda!

5) Miért dolgoztatnál másokat? Semmiért. xD

6) (ez lehet, hogy nem így volt)? Lehet, hogy a többi se?

Soroljam még?

7) Úgyis rövidesen megtudod! xD

2013. okt. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, a fizika szerinted hova tartozik, ha nem a tudományokhoz... És emlékszem a megoldásokra is, amik kijöttek, mert ilyen jó a memóriám, képzeld. Az első nekem 156, a második 0,0255, a harmadik 0,99. Gondoltam vannak még segítőkész emberek is, akik hajlandóak feláldozni 5 percet az életükből, hogy megoldjanak három kis feladatot, csakhogy csillapítsák a kíváncsiságom, amíg a tanár ki nem osztja a dolgozatokat kábé 3 hét múlva, mert úgy szokta...

De úgy látszik, senki sem szereti, ha dolgoztatják, csak kötekedésre van energiája.

2013. okt. 10. 22:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés a "Közoktatás" témakörébe tartozik, azon belül mindegy, "Házi feladat"-nak, vagy "Egyéb kérdés"-nek is elmegy - egyáltalán nem tudományos kérdés.
2013. okt. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az 1. jó, a 2. nem, a 3.-nál több jegyet kell megadni: 0,99712
2013. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És a 2. hogyhogy nem jó? Te hogy számoltad ki? :(
2013. okt. 12. 19:40
 8/9 A kérdező kommentje:
Megvan, hol rontottam el... :( 5 x 10^-5 az eredmény, igaz? Csakhogy én behelyettesítettem 100 meg 102 m^3-t, és 102-nek vettem a térfogatváltozást. Ó, miért is vagyok mindig ilyen figyelmetlen?? :((
2013. okt. 12. 19:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Na látod, megy ez, csak oda kell figyelni!
2013. okt. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!