Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vízszennyezésről írok egy...

A vízszennyezésről írok egy házi dolgozatot, és azt az információt találtam, hogy az autót a gyepen kell tisztítani, hogy a szappanos víz a földre kerüljön. Ennek nem pont ez ellenkezőse lenne a védelmi funkció?

Figyelt kérdés
Tehát hogy a vegyszeres víz ne kerüljön a talajba, mert ez által szennyezi, onnan pedig bekerül a vízbe. De ez csak az én elméletem, laikus vagyok a témát illetően. Viszont mivel a VÍZszennyezésről van szó, ezért lehet úgy értették, hogy inkább kerüljön a talajba, mert ha beleengedik valamilyen folyó, vagy állóvízbe, akkor az nagyobb mértékben vízszennyezés, mintha a talajba kerülne?

2013. okt. 14. 18:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem akarok egyik vagy a másik elmélet mellett állást foglalni. Szerintem azért írják a füvet, mert mire a szappanos (és szerintem olajos) víz a talajvízig vagy folyóig jut, addig a talajban élő baktériumok valamennyire megtisztítják. Míg ha betonon mosod a kocsit, akkor a szennyezett víz a csapadékelvezetőn keresztül szinte közvetlenül élővízbe juthat.
2013. okt. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!