Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kvantummechanikával foglakozó...

Kvantummechanikával foglakozó könyveket tudnátok ajánlan? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, idén kezdtem a gimnáziumot. Az elmúlt 1-2 évben eléggé felkeltette az érdeklődésemet a kvantummechanika. Rengeteg dokumentumfilmet megnéztem már és nagyon érdekesnek, izgalmasnak találom ezt a témát és szertném jobban megismerni. Tudnátok olyan könyveket ajánlani amik egészen az alapoktól kezdődnek és számomra érthetően van megfogalmazva? Úgy értem hogy egy 15 éves gyerek számára érthető formában, van leírva.

2013. okt. 20. 20:19
 1/8 anonim válasza:
100%
L. I. Ponomarjov: A kvantum nyomában, vagy Stephen Hawking: Az idő rövid története.
2013. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :), jöhetnek még
2013. okt. 20. 20:33
 3/8 anonim válasza:
100%
#1-es vagyok ismét. Ifjú koromban ezeket olvastam ebben a témakörben, ezért tudom, hogy közérthetőek egy fiatal számára is. Nem kimondottan a kvantumokról szólt, de nagyon tetszett még Roland Omnés: A világegyetem és átalakulásai, valamint Abramov: Atomok a mérlegen. Örömömre szolgál, hogy van még ilyen, akit ez érdekel!!!!
2013. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Dicséretes az érdeklődésed, de 15 évesen a közelébe sem érhetsz a kvantummechanika vagy más nevén hullámmechanika megértéséhez sajnos. Az ilyen Hawking-féle divatkönyvekből nem fogod megérteni a hullámmechanikát.

Én azt ajánlom, hogy először legyél tisztában a klasszikus fizikával, többek között a rezgőmozgás egyenleteivel - amit még ugye nem is tanulhattál - és az atomi színképek fogalmával. Ezek után meg kell ismerkedni Planck, Einstein, de Broglie és Schrödinger által lefektetett elmélettel és a differenciál- illetve integrálszámítással.


Valójában nem a Hawking-féle írásokra kell támaszkodni, hanem a hullámmechanika fentebb említett lefektetőire, amit egy atomfizikával vagy szervetlen kémiával foglalkozó egyetemi tankönyv feltétlenül tárgyal...persze ha fel tudod fogni, miről van szó.


Ne érts félre, nem lehúzni akartalak, ellenkezőleg. Remélem többre viszed, mint az itt lévő nagyszájú "univerzum-fizikusok és feketelyuk-szakértők" :). Sok sikert a jövőben!

2013. okt. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2013. okt. 21. 15:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Hiába húztok le név és érvelés nélkül, akkor is igazam van csezdmeg: a kvantummechanika atyja nem Hawking, hanem Planck, Einstein, de Broglie és Schrödinger... :)
2013. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
fanyúl, privát üzenetben tudnánk beszélni? Egyébként egyet értek veled
2013. okt. 21. 22:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Max Planck: Válogatott tanulmányok. Ezt olvasta már valaki?
2014. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!