Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy kavitációs kazán esetében...

Egy kavitációs kazán esetében elképzelhető-e, hogy a vízoldali hőteljesítmény nagyobb legyen, mint a folyamat elején lévő villanymotor teljesítménye?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek van egy ilyen találmánya. Állítja, hogy ez a rendszer több energiát termel, mint amennyit bele visznek. Én ezt képtelenségnek tartom. Ő azonban konkrét paraméterekre hivatkozik, melyeket szerinte a KERMI mérései is alátámasztanak.

Ezt a dokumentációt én is láttam, elég részletes.

A lényeges adatok a következők:

Villanymotor átlagos fogyasztása 0,322 KW/óra

A víz felfűtési ideje 2 óra 8 perc

A belépő víz 28 fokos, a kilépő 65 fokos

Vízmennyiség 120 liter

A felfűtés hőteljesítménye 5,16 kW (18,59 MJ)


Ezekből az adatokból úgy tűnik, mintha a folyamat végén több energia képződne, mint amit a villanymotor felhasznált. Ismerősöm ezt úgy összegzi, hogy a rendszer hatásfoka jóval 100 % felett van. Mint írtam, én nem hiszek ebben, ugyanakkor részletekbe menően cáfolni sem tudom, mert annyira nem vagyok otthon ezen a területen.

Ti mit tudnátok ehhez hozzátenni magyarázatként?



#energia #hatásfok #kavitáció #kavitációs kazán
2013. okt. 22. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok, hogy egy KERMI dokumentumon nem szerepel a kW/h kifejezés, ez egy értelmetlen mértékegység. Sőt, biztosan nem váltanak át kW-ot MJ-ba, mert a kWh az, ami átváltható MJ-ba.

Abban is biztos vagyok, hogy az a motor nem 0,3 kW-os, hanem inkább 3 kW-os. Összehasonlításképpen: a porszívókba, amik közel sem mozgatnak meg 120 liter vizet, 1,5-2 kW környéki motorokat tesznek. A turmixgépekben van 0,4-0,8 kW motor, szóval a 0,3 kW egy kisebb turmixgép motorja. Képzeld el, amint az egy teli kád vizet teker két órán át.



Az már hihető, hogy egy 3,2 kW-os motor lead 2 óra alatt 5,16 kWh hasznos teljesítményt. Az úgy 80% hatásfok.


Vagy még azt tudom elképzelni, hogy nem a teljes víz melegedett fel a két óra alatt, hanem a víz egy része, amit valami csapon kivezet és megmér.


Az általa leírt gépezet több, mint 300% hatásfokú lenne. Vagyis ha a termelt hőre generátort építene, amivel meghajtana egy következő készüléket, számoljunk „csak” 200% hatásfokkal a veszteségek miatt, akkor mindössze úgy kb 20 darabot kéne egymás mögé kötnie, és kiváltaná a teljes paksi erőművet… egy szobabiciklivel meg tudná hajtani. Vagy ha a kinyert energia egy részét a motor hajtására fordítaná, akkor örökmozgót kapna, és elméletileg végtelen mennyiségű energiát ki tudna nyerni.


Szóval az a helyzet, hogy neked van igazad, az örökmozgó ugyanaz a XXI. században, mint az aranycsinálás volt a középkorban. Sok magát meg nem értett zseninek gondoló idióta, sok szélhámos és még több átvert, hiszékeny ember próbál ebben az irányban lépegetni, de ugyanaz lesz az eredmény. Sokan tönkremennek, páran pedig a kamu termékeik eladásából meggazdagodnak.

2013. okt. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez tartalmas válasz volt. Küldök egy linket a KERMI vizsgálatról.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. okt. 22. 16:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha itt nincs valami ordas mérési vagy számolási hiba elkövetve (a hamisítást már meg se merem pendíteni), akkor ez ellentmond a ma ismert világ teljes fizikájának. Azért az, hogy az elmúlt évek nem voltak elegendőek ahhoz, hogy megépítse a biciklivel hajtott erőművet, számomra mégis azt sugallja, hogy valami nem úgy van, ahogy a papíron szerepel.
2013. okt. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

elképzelhető. :)


és még ellent sem mond a fizikának. :)


a probléma ott van, hogy te egy villanymotor elektromos teljesítmény felvételét veted össze a hőteljesítménnyel. ezt persze megteheted, mert neked csak az áramot kell kifizetned, de ezzel az erővel az összes hűtő, fagyasztó, légkondi stb. is ellent mond a fizikának. :)


a kavitáció egy nagyon érdekes dolog. pongyolán fogalmazva az történik, hogy a turbulensen áramló folyadékban (a turbulens áramlás tulajdonképpen azt jelenti, hogy az alap áramláson belül pl. folyadék a csőben további áramlások pl. örvények jönnek létre) időnként elfordul, hogy adott helyeken, belső áramlások hatására a nyomás annyira lecsökken, hogy a folyadék felforr. ezeket a létrejövő gőzbuborékokat nevezzük kavitációnak.

a kavitációt általában kerülni szokás, mert létrejövő és eltűnő buborékok nagyon nagy lökéshullámokat kelthetnek, amik a szó szoros értelmében szétverik a csőhálózatot, szerelvényeket stb.


na most ahhoz, hogy ezek a buborékok létrejöhessenek, elég nagy energia kell. konkrétan ahhoz, hogy a vízből gőz lehessen, baromi sok energia kell (párolgáshő) és ezt az energiát valahonnan be kell szerezni. természetesen nem máshonnan, mint a környezetből. szűkebb értelemben a körülötte lévő folyadékból, tágabb értelemben a környező világból.

aztán amikor ezek a buborékok elpattannak, akkor a korábban felvett energia természetesen felszabadul és melegíti a környezetet.

ha ezt a jelenséget ügyesen kontrolálja valaki, azaz pl. térben szétválasztja a buborékok képződését a megszűnésüktől, akkor gyakorlatilag épített az ember egy hőszivattyút.

egy hőszivattyú jellemző hatásfoka pedig hőteljesítmény/elektromos teljesítmény alapon 200-300%.

2013. okt. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

[link]


Különösen ajánlom a termodinamika első főtételét.

Meg egy általános iskolai fizika korrepetációt.

2013. okt. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Továbbitom a hasznos tanácsot.
2013. nov. 1. 10:22
 7/8 anonim válasza:
Einstein óta tudjuk, hogy egy zárt rendszerben az anyag és az energia megmaradása csak együttesen igaz. Ebben az esetben tehát az energiamegmaradásra hivatkozni nem elégséges. Az ezzel foglalkozó csodabogarak éppen az anyag annihilációjára hivatkoznak kavitációnál.
2013. dec. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát azért én megnéznék egy antianyagot felhasználó lakossági kazánt. És tessék mondani, hány évezred a megtérülési ideje egy ilyen kazánnak? És jobb mint a mostani cirkó?
2014. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!