Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Zöld láng? Hol tudom beszerezn...

Zöld láng? Hol tudom beszerezni az alapanyagokat?

Figyelt kérdés

Itt a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=B-fC-lZUa4M


Elvileg Bórsav és metanol kell hozzá.


Hol tudom beszerezni az alapanyagokat, és kb. mennyiért?


Hallowenre jó lenne, mert kicsit Harry Potter stílusú a zöld láng (hopponálásnál volt).



2013. okt. 27. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:

metanolt sehol, az méreg. borsavat bárhol, az tartósítószer. befőzőcuccok környékén keresd.


jó a sima etanol is, azt elvileg gyógyszertárban lehet kapni. de jó a házi pálinka is.

2013. okt. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az nem hopponálás hanem hop-por! (bocsi, de az ilyenért gyilkolok.)

Amugy csomó anyag van, ami zöldre festi a lángot (énis ez okból keresgéltem)

Antimon (zöldeskék), kalkopirit (zöld), kalkozin-CU2S (zöld), nikkelin-NiAs (zöld). És ezek még csak a terméselemek, a szulfidok, és az arzenidek voltak.

2013. okt. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tömény kénsav is kell hozzá, úgyhogy otthon nemigen fog menni.
2013. okt. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 PQuagmire válasza:
Vegyszerboltban kapsz mindkettőt. Pl. a Bp. József krt. 65-ben (Azúr). Metanol kb. 3000 Ft/l, bórsav kb. 1000 Ft/0.5kg. Nem kell hozzá engedély. Ha nem vagy komplett idióta, nem fogod magad megmérgezni egyikkel sem. Kénsav nem szükséges a zöld lánghoz, de ha van, intenzívebbé teszi a színt.
2017. febr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!