Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van-e olyan folytonos függvény...

Van-e olyan folytonos függvény, melynek racionális helyen irracionális, irracionális helyen racionális az értéke?

Figyelt kérdés

2013. nov. 3. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Igen. Csajozásnak hívják.
2013. nov. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem van.
2013. nov. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Az egyik oknak amiért szerintem nincs, az az, hogy a racionális szám megszámlálhatóan végtelen, irracionális szám pedig megszámlálhatatlanul végtelen.

...

2013. nov. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem folytonos függvény lenne, méghozzá a Dirichlet- (dirislé)-függvény transzformáltja:


legyen f(x)=1, ha x irracionális, e, ha x racionális.


Valószínűnek tartom, hogy folytonos függvény nincs belőle. Ezt abból gondolom, hogy több típusú irracionális számot írhatunk fel: x^(1/k), log(k)x, sin(x), stb, és nem hiszem, hogy van olyan függvény, amely minden típusú irracionális függvényre racionális számot adna, kivétel persze a Dirichlet-gráf.

2013. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Tom Benko ***** válasza:
25%
A Dirichlet-függvény miért is nem folytonos?
2013. nov. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tom Benko!

Te kifejezetten értelmes válaszokat szoktál írni. Ezért feltételezem, hogy vagy a folytonosság vagy a Dirichlet-függvény pontos definícióját nem ismered. Különben nem tetted volna fel a kérdést.

2013. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tom Benko ***** válasza:
De, mindkettőt ismerem. Ettől függetlenül előfordul, hogy tévedek - mint most is.
2013. nov. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igaz. Ez is egy lehetőség volt. Alegjobbakkal is megesik :)
2013. nov. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megtaláltam a MEGOLDÁST, és ahhoz írok most segítséget. Ha nem szeretnéd, ne olvasd tovább! Az ötlet után is van még gondolkodnivaló, de onnan már nem nehéz.


|

|

|

|

|


Ha f(x) folytonos, akkor x*f(x) is az!

2013. nov. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor talán le is írhatnád azt a MEGOLDÁS-t, gondolom a Kérdező nem azért írta ki a kérdést, mert nem volt jobb dolga, hanem azért, mert valószínűleg nem jött rá a MEGOLDÁS-ra. Kétlem, hogy ez lenne a "kulcs" a MEGOLDÁS-hoz, mivel én az ilyen alakú függvényeket számba vettem, de nem találtam érdemi megoldást. Persze lehet, hogy tévedek, és hogy csak figyelmetlen voltam, de valószínűbbnek tartom, hogy te nem vettél valamit figyelembe.


De azt kívánom, hogy neked legyen igazad.

2013. nov. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!