Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem látni éjszaka a...

Nyuszifej kérdése:

Miért nem látni éjszaka a repülőn ülve a magasban a csillagokat?

Figyelt kérdés

2013. nov. 4. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt még nem hallottam, de az kizárólag a repülőn jelenlévő fényszennyezés miatt lehetséges. A repülő el van látva egy csomó helyzetjelző lámpával, amik folyamatosan világítanak, na meg az utastér sem hiszem, hogy korom sötét. Ez már elegendő lehet ahhoz, hogy ne lásd őket.
2013. nov. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert odabent világos van.
2013. nov. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A repülőgép külső fényei a géptől elfele mutatnak, így az nem zavarhat. Én is a belső világításra tippelnék, ami tükröződhet az ablakodon. Egyébként meg látni. :D
2013. nov. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocs, kedves utolsó válaszoló, annyira nem vagyok hülye, hogy az ablakra visszaverődött utastérből jövő fények megzavarjanak:) Amúgy meg nem látni:D

Még mindig várom a választ, köszönöm!

2013. nov. 6. 14:37
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen választ vársz? Mindenki leírta már előtted mi van, 100%-os értékeléssel. Gyakorikérdéseken ez azt jelenti, hogy ez a helyes válasz... nincs benne semmi misztikusság meg rejtély, ugyan ott vannak a csillagok, ahol eddig... vagy felhős volt az ég, vagy a fény miatt nem láttad őket. Nem kell ahhoz hülyének lenni, hogy a belső világítás elnyomja a fényüket... kapcsold fel a szobádban a villanyt este és nézz ki az égre. A sötét eget látod, de a csillagokat nem... senki sem beszélt semmilyen tükröződésről. Egyszerűen arról van szó, hogy a szemedbe érkező (utastérből) származó fény erősebb, mint ami a csillagokból érkezne, így azokat nem látod. Erről volt szó, semmi másról. Olyan választ, ami ennél közelebb áll a valósághoz nem kapsz.
2013. nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!