Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Érdemes géntérképet készíttetn...

Érdemes géntérképet készíttetni, vagy veszélyes?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy 2009-ben egy kaliforniai cég 5000 dollárért készített el egyéni géntérképet, amiben le volt írva, mire volt az adott személy hajlamos stb. Ma nem tudom ez mennyibe kerülhet.


Érdemes, vagy veszélyes ilyet csináltatni? Most nem az adatok nyilvánosságára gondolok, hanem ha pl. megtudom, hogy hajlamos vagyok a rákra, az negatívan befolyásolhat?



2013. nov. 8. 01:18
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

Hogyne, pl így bevonzhatod az állandó rettegéssel !


A Titok c. nagysikerű filmben ismertetett módon az ember, ha nagyon retteg valamitől végül bevonnza a modern kvantumfika által igazoltan, így ha megtudod hogy pl gyomorrákra hajlamos vagy, amire elég sokan, de pl az étkezéssel ezt elkerülnéd, azonban ha sokal aggódól, hogy rákos leszel, akkor tuti az leszel.


Szóval nem érdemes aggódni. egyél egészségesen napi 3x zöldet gyümit, kerüld a cigit, piát, zsíros ételt egyél helyette rostosat, párolt zöldséget, oljat és tuti nem kell aggódnod !:-)

2013. nov. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem érdemes mert megtudhatod mire vagy hajlamos és ahhoz alakíthatód az életmódod. De vannak olcsóbb tesztek is szerintem ami kimondottan valamilyen betegségre való hajlamot vizsgál.


Ez a bevonzós dolog szerintem egy baromság.

2013. nov. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hipochondereknek nem ajánlott, másnak csak hasznos lehet. De átlagos magyar bérből és fizetésből élő polgár egy élet alatt nem tud 5000 dollárt költeni az egészségének megóvására (ha a befizetett és elpárolgó TB-t nem számolom).

Gazdaságos megoldás, ha figyelemben tartod, mondjuk két generációra visszanézve, hogy a családban milyen, öröklődő hajlammal járó betegségek fordultak elő és az ilyen betegségeket kiváltó rizikófaktorokat igyekszel kerülni.

2013. nov. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%
Maga a "bevonzás" betegségekre önmagában babona-kategória, viszont tény, hogy lelki dolgok befolyásolják a szervezetet, tehát, ha valaki bemagyarázza magának a betegséget, akkor bizony meg tud betegedni. Már csak a felesleges plusz stressz miatt is, de amúgy az emberi agy programozható, egy rossz irányú önhipnózis hatás igenis árthat az egészségnek.
2013. nov. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!