Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » NaCl vagy műtrágya?

NaCl vagy műtrágya?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet egyszerű házi môdszerrel eldönteni,h sót vagy műtrágyát tartalmaz a zsák?A műtrágya összetétele nem ismert.Állagából ítélve nem valószínű,h só.

Nem akarom,h a növény döntse el.Értelmes szakmabeli válaszát várom.Köszi


2013. nov. 8. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal a műtrágyák alig tartalmaznak Na-ot.(N,P,K,kloridok,szulfátok)

A lángot a nátrium-klorid – és minden más nátriumvegyület is – élénksárgára festi.

De szerintem az állagából is látszik - nem hiszem, hogy a sót granulálják.

2013. nov. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A lángfestés nem megbízható, hiszen lehet nátrium-nitrát tartalmú műtrágya is a zsákban.


Házilag nem nagyon megoldható, sokféle vizsgálat kellene hozzá, amik nem is biztosan egyértelműek. Például elkezdenél oldatot készíteni, mondván, hogy ha a műtrágya tartalmaz mészkövet, az nem fog oldódni, így kiderül, hogy tényleg műtrágya. Csakhogy a só is lehet szennyezett, illetve nem törvényszerű, hogy mészkőtartalmú a műtrágya, így ez a vizsgálat nem megbízható.


Esetleg sejted, hogy milyen műtrágya lehet a zsákban, vagy az is teljesen bizonytalan?


Amúgy én a helyedben elvinnék belőle egy kis zacskónyit a helyi iskola kémiatanárához egy üveg bor mellé csomagolva. :-)

2013. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A párom anyja megnyalta...még él.Tehát nem KCN.- oké,persze fel sem metrűlt.

Még gondolkodunk.

2013. nov. 13. 14:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon hidroszkópos, kiömölve kis folt marad utána. -nem granulátum, mert a párától annyira benedvesedett,hogy nem kivehető.Azért egy ionkimutatást végigcsinálnék.Nem rossz ez a kémiatanáros ötlet sem.
2013. nov. 13. 14:49
 5/7 A kérdező kommentje:
Égetésre felforrt,és maradt a kanálban szén.
2013. nov. 13. 17:23
 6/7 anonim válasza:
szerintem az pétisó mert az magába szívja a nedvességet ha szabad levegôn van!
2014. ápr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyalogatni nem kéne, mert összeszed egy mérgezést, ami meg főleg cinkes úgy, ha azt se tudjátok, hogy mi mérgezte meg. Nagyon sok só magába szívja a nedvességet, pl a szulfátok kimondottan, úgyhogy ez alapján sem lehet megmondani. Szervetlen kémia ion kimutatás, ami neked kell. Lángfestés elvén is tovább lehet menni spektrometriával, de az csak egyetemeken van szerintem. Szerintem is inkább bízd a kémia tanárra, jobban jársz. A másik megoldás, hogy kipróbálod valamilyen növényen, hogy hogyan hat rá.
2015. márc. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!