Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha én a földön állok és...

Ha én a földön állok és megfogok egy elektromos vezetéket akkor a potenciál különbség miatt megráz. Ha egy ilyet viselek akkor ezek szerint nem földpotenciálon vagyok, de akkor mekkora a potenciálom?

Figyelt kérdés

2013. nov. 12. 17:59
 1/5 A kérdező kommentje:

Elnézést valamiért kimaradt egy rész. Így teljes a kérdés:


Ha én a földön állok és megfogok egy elektromos vezetéket akkor a potenciál különbség miatt megráz. De ha olyan cipőt viselek ami jól szigetel, akkor nem ráz meg a vezeték. Akkor ezek szerint nem földpotenciálon vagyok, de akkor mekkora a potenciálom?

2013. nov. 12. 18:05
 2/5 anonim válasza:
Nem a potenciálkülönbség ráz meg, hanem a potenciálkülönbség (vagyis a feszültség) hatására kialakult áram ( elektronok áramlása). Szigetelt cipő viselésekor nem folyik áram.
2013. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azon a potin vagy, amelyiken a vezeték amelyiket megfogtad.
2013. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen elektromos vezetéket fogsz meg,a nullavezetőt vagy a védőföldet mezítláb térdig érő sárban is fogdoshatod mert jó eséllyel egypotenciálon vagy vele,de ha a másik kezeddel fázist akarsz fogni akkor baj lehet mert áthidalod a kettő közötti potenciálkülönbséget,azaz elektromos fogyasztóvá válsz mint a százaségő és ez súlyos egészségügyi kockázattal jár.
2013. nov. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsit el lettek nagyolva itt a dolgok. :)

Például valóban nem a potenciálkülönbségráz med, de te nem is azt írtad, hanem azt, hogya potenciálkülönbség miatt - ami helyes.

Aztán szigetelt cipő viselésekor is folyik áram, többféle is (ohmos egy kevés, kapacitív egy kevés), de ezeket ugye kisfeszültségen elhanyagolhatjuk, nagyobb feszültségen meg nem fogdossuk cipőben a vezetéket.

Ha elméletieskedünk, amikor szigetelő cipőben állsz egy vezeték meleltt, akkor a potenciálod kapacitív feszültségosztóval számolható. Amikor megérinted a vezetéket, akkor, mint a kedves válaszoló megjegyezte, annak a vezetéknek a potenciáljára kerültél.

2014. febr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!