Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kukacokat milyen rendszertani...

Kukacokat milyen rendszertani kategóriába lehet besorolni? Vagy hivatalosan mi a neve?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy sok mindenre mondják hogy kukac, kb minden hengeresférgekre, meg pár gyűrűsféregre, lárvákra is, úgyhogy azt se tudom, mire mondják igaziból. De nagyon elgondolkodtatott.

2013. nov. 27. 21:10
 1/7 Grielean ***** válasza:
100%
Sehová sem lehet besorolni őket, mivel a kukac se nem rendszertani, de még csak nem is tudományos név. Egyszerű köznapi elnevezés, amit egyesek ugyanúgy használnak gyűrűs-, lapos-, vagy hengeresférgekre is, de én személy szerint már hernyóra is hallottam a kukac elnevezést, nem is egy embertől :P
2013. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kukac bármi olyan, ami hosszabb mint széles, nagyjából hengeres alakú és képes az önálló mozgásra. Ja, és nem valaminek a farka vagy orra :D
2013. nov. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
Mivel pl. a légylárvát is "lekukacolják", valóban nem meghatározható. Nézőpont kérdése, egy boa constrictor is egy bazinagy kukac. :)
2013. nov. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi :) Azt hittem, hogy egy konkrét állatnak a köznyelvi neve, úgy mint a turul. Csak ezt kicsit többen nem tudják... :D azt meg, hogy szinte mindent kukacnak hívnak, azzal magyaráztam, hogy rengeteg ragadozómadárt megrágalmaznak azzal, hogy sas.
2013. nov. 28. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A tősgyökeres budapesti belvárosiaknak minden veréb, ami repül és öklömnyi, minden galamb, ami repül és fejemnyi, minden gólya, ami repül és jó hosszú, és minden sas, ami repül és egyik előző kategóriába sem sorolható be. :)
2013. nov. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ez jó :DD
2013. nov. 29. 16:11
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
#5: Ha mégsem sas, akkor egy ufó. Lásd paranormal.hu :)
2013. dec. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!