Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Bekapcsoltam az elosztót,...

Bekapcsoltam az elosztót, puffant egyet, és megégett. Mi történt? És hogy nem rázott meg az áram?

Figyelt kérdés

Van az az elosztó, aminek sok konnektorja van, vagy hogy mondjam. És van rajta 1 billenős kapcsoló, amivel letudod az egészet kapcsolni.

És találtam egy ilyet a garázsban, nem tudom mióta lehetett ott, és bedugtam, át akartam kapcsolni hogy működjön, erre puffant 1 nagyot, így füstölt és szikrázott, és megdöglött.

A kezem kicsit megperzselődött, de csak kormos lett, nem égett meg.

Mi történt? És miért nem csapott meg az áram? Én csináltam valami rosszat?



2013. dec. 1. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Rövidzárlat. Vagy attól, hogy a hideg garázsból behoztad a melegre -> pára lecsapódott; vagy beleszóródott, belemászott valami (például egy pók, vagy egy hangya).


Azért nem csapott meg, mert az áramkőr nem rajtad keresztül záródott, csak a rövidzárlat miatt keletkezett szikra pörzsölt meg.

2013. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, sőt nekem még lángra is kapott, és nagy mázlim volt, hogy itthon voltam, és hamar kivittem az udvarra.
2013. dec. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért nem rázott meg mert a műanyag nagyon gyengén vezeti az áramot,ezért van hogy abból csinálják,mert ha fémből lenne akkor most nem irkálnál.
2013. dec. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!