Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem lehet megoldani,...

Miért nem lehet megoldani, hogy ujból legyenek dinoszaoruszok?

Figyelt kérdés
2013. dec. 5. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a DNS-uket nem lehet helyreallitani a fossziliakbol. DNS nelkul meg nem nagyon lehet semmifele allatot 'eloallitani'.


Akarmit is lattal a Jurassic Parkban, az nem mukodik.

2013. dec. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jól írja az első. Ha nincs DNS akkor nincs kísérletezés sem..

De ha lenne, is akkor is minek?? Nem hiába haltak ki. Örülj annak hogy bár őslény mégiscsak túlélte a meteorítot,, és a jégkorszakot..

2013. dec. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a legtöbb amin most dolgoznak az a mamut, de azt is részben elefánt DNS-ből.
2013. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Grielean ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, mert a DNS hiányzik, vagy épp erősen töredékes. Az a szabályozás, hogy a megtermékenyített petesejtből milyen embrió alakul ki, és ez hogyan fejlődik tovább, a DNS alapján történik. Legalábbis címszavakban összefoglalva.

Amit a harmadik válaszoló említett, a mamut és az elefánt kapcsán, az azért tud működni, mert evolúciós szinten ez a két állat még nagyon közel áll egymáshoz. De a dinoszauruszok közül a legfiatalabbakat is 65 millió év törzsfejlődés választja el az összes mai élőlénytől, így esetükben még ha találnánk is nagyrészt ép, egy kis pótlással használható DNS-t, nos, nem lenne honnan pótolni.


Ez ugyan már egy más kérdés, de ha valahogy ide is kerülne néhány dinoszaurusz, azok se maradhatnának sokáig életben, vagy úgymond visszamaradott módon fejlődnének ki, hisz az ő idejükben egész más volt a környezet. Magasabb volt az oxigénszint, más volt az egész klíma, a növényzetet össze sem lehet hasonlítani, stb.

2013. dec. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenném, hogy a jelenlegi ökoszisztémába valószínűleg nem is illenének bele. Vagy újra kihalnának, vagy olyan új egyensúlyi helyzet alakulna ki, amiben mi húznánk a rövidebbet.

Nem jó ilyen nagyban játszani a természettel.

2013. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem egyszer nekem lesz egy repülő dinóm aminek felülök a hátára és elvisz bárhová,és növényevő lesz!
2013. dec. 5. 15:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Értem, jól van. De most futás kezet mosni, mert mindjárt kész a finom vacsora! :)
2013. dec. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem egyszer nekem lesz egy repülő dinóm aminek felülök a hátára és elvisz bárhová,és növényevő lesz!"


Tudnál említeni röpképes, nagytestű, növényevő madarat? Ha nem, akkor szerinted létezhetett hasonló paraméterekkel rendelkező őslény?

2013. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem volt olyan őslény ami elbírtt egy embert repülés közben.Például a quetzalcoatlus,de ez húsevő volt és nem is olyan nagy.
2013. dec. 6. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!