Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni az anyagcserét az emberi testben érthetően?

Figyelt kérdés

Köztes anyagcsere és energetikai anyagcsere is jöhet.

a szénhidrátok, zsírok, cukrok, fehérjék anyagcseréje ezekről várnám a magyarázást!

Előre is köszi.



2013. dec. 5. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Talán ez a link segít.

2013. dec. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

most ezt komolyan gondoltad?:) én elmagyaráznám,de az nagyon hosszú és kemény anyag,esetleg e-mail-ben elküldöm neked,ha lesz időm,eleve sok mindent figyelembe kell venni:

-lebontás,szintézis,anyagáramlás,energiaáramlás

(ha csak a elbontást vesszük az már eleve 4 anyag lebontása(szénhidrátok,zsírok,fehérjék,nukleinsavak)


megjegyzés:a szénhidrátok és a cukrok ugyanaz

2013. dec. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

tudom, hogy ugyanaz, véletlen volt :)

Tudom, hogy hosszú anyag, itt a tankönyv mellettem, csak azért kértem, mert ott nem írja elég részletesen, és jóvolna valami magyarázat, mi, hogyan, miért történik.

2013. dec. 6. 11:39
 4/4 Csxeba ***** válasza:

Most államvizsgázom, konkrétan ez egy tétel. Amúgy ez a komplett Biokémia II kurzus témája volt. Nagy vonalakban, hogy miket nézz át:


1. katabolikus folyamatok:

- cukor: glikolízis

- glikogén: glikogenolízis

- zsír: ß-oxidáció

- aminosav anyagcsere katabolikus útjai

- citrátkör

- terminális oxidáció


2. anabolikus folyamatok:

- cukor: glükoneogenezis

- glikogén: glikogénszintézis

- zsírsav szintézis

- aminosav anyagcsere (anabolikus utak)


Hirtelen ennyi jutott eszembe...

2013. dec. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!