Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol vannak Budapesthez lehetől...

Hol vannak Budapesthez lehetőleg közeli helyek, ahol az ilyen téli időszakban is derült az idő?

Figyelt kérdés
Azért érdekel, mert jönnek a Geminidák, majd pedig január elején a Quadrantidák. És már 3. éve figyelem őket, de egyszer sem volt jó idő itt a városban akkortájt, és szeretnék végre már látni is valamit belőlük.

#csillagászat #meteor #égbolt #hullócsillag #csillaghullás #derült #meteorozás #meteorozni #Geminidák #Quadrantidák
2013. dec. 9. 01:34
 1/3 anonim ***** válasza:
A derült idő nem a Budapesttől mért távolságtól függ, hanem az időjárástól! Ha köd van, akkor irány valamelyik nagyobb hegység, pl. a Börzsöny.
2013. dec. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
"A derült idő nem a Budapesttől mért távolságtól függ, hanem az időjárástól!" Te komolyan azt hitted, hogy én ezt nem tudom? Azért így kérdeztem mert itt lakom, és valami elérhető hely kell.
2013. dec. 10. 20:03
 3/3 anonim válasza:
Attól függ Budán vagy Pesten laksz-e. Ha Budán akkor Hűvösvölgy fele nézelődj. Pestről meg kimehetsz esetleg Gödöllő fele, ha kevesebb fényszennyezést akarsz, vagy ha mégmesszebb akkor van Sülysápon egy csillagvizsgáló, ott valószínűleg lesznek hullócsillag figyelések.
2013. dec. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!