Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektromos feszültségi és...

Elektromos feszültségi és mágneses feszültségi tenzor felírható ilyen alakban?

Figyelt kérdés

(ε_0)[E(∇E) + (∇×E)×E]

(1/μ_0)[B(∇B) + (∇×B)×B]

T^e = (ε_0)(E_i E_j - 1/2 δ_ij)

T^e az elektromos feszültségi tenzor, a kérdésem, hogy igaz-e rá a következő egyenlőség? (Tenzor divergenciája)


div{(ε_0)(E_i E_j - 1/2 δ_ij)} = (ε_0)[E(∇E) + (∇×E)×E]


Kifejezetten sokat számoltam, de nekem csak ez jön ki:

div{(ε_0)(E_i E_j - 1/2 δ_ij)} = (ε_0)[E(∇E)]


Jól dolgoztam vagy elrontottam? Örülnék, ha valaki segítene, jó ideje szerencsétlenkedek már ezzel.


2013. dec. 15. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

1., Hová tűnt a feszültségtenzorod definíciójából az E^2 a Kronecker_ij szorzójaként?


2., A szorzat deriválásából nem származik egy második tag?


Ha ezeket figyelembe veszed, akkor (Einstein-konvencióval, azaz minden párosan előforduló indexre auto szumma)...


∂_j(E_i E_j - 1/2 E^2 δ_ij) = E_i ∂_j E_j + E_j ∂_j E_i - E_j ∂_i E_j = ...


Itt a második két tagba becsempészünk egy levi-chivitát indexátbuzerálás céljából:


... = E_i ∂_j E_j + ε_ijk E_j ε_klm ∂_l E_m


És ez pont a [E(∇E) + (∇×E)×E] i-edik komponense.

2013. dec. 16. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elnézést, nem egy, hanem két levi-chivitát csempésztem be, bocs :)
2013. dec. 16. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem már kezdem kapiskálni, ezek szerint az rontottam el, hogy amikor x szerint deriváltam, akkor az E_x-et és E_y-t konstansnak vettem? Utána számolok mindjárt. Ha minden igaz a másik kérdésemre is te válaszolgatsz, szóval nagyon köszönöm a segítségedet!
2013. dec. 16. 10:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Ugyan még nem végeztem, de már belátom, hogy így tényleg kijön. Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, igazán sokat segítettél!
2013. dec. 16. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon nehéz az eldin. Sok sikert a további megértéséhez!
2013. dec. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!