Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen gyakori jelenség, hogy...

Milyen gyakori jelenség, hogy egy pohár magától eltörik?

Figyelt kérdés
Ha a valószínűségét saccolni lehetne... adott egy pár éves pohár egy háztartásban, és hogy a következő 3 napon belül magától szétrobban a belső feszültségtől... erre mi az esély?
2013. dec. 16. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
0^2/2^3*16+3*0,001°%
2013. dec. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Érthetőbben: a 23:44-es válaszoló ezt a valószínűséget körülbelül 5,236*10^(-7)-re (0,00005236 %) saccolta. Hogy pontosan mit jelent a „magától”, az nem egészen tiszta, azonban ez kb. reális értéknek tűnik, amennyiben ez téged megnyugtat.
2013. dec. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

p(a,b,c,d,e)=p(a)*p(b)*p(c)*p(d)*p(e),


ahol

a az anyag kemenysege,

b a pohar kora,

c haztarta lakoinak szama

d haziallatok szama

e pedig minden egyeb korulmeny


az ezektol fuggo valoszinusegek szorzata megadja a kerdeses esemeny valoszinuseget.

2013. dec. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Csxeba ***** válasza:
Hát ez nem egészen így néz ki, de az alapgondolat nem rossz :D Még figyelembe kell venni a "kvantum-alagút" jelenséget is. Márpedig a törött pohár alacsonyabb entrópiaszinten van a nem törött pohárnál, ezért lehet, hogy átkvantumalagutazik törött állapotba.
2013. dec. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

Én 40 év alatt 1 db hőálló üveg kávésbögrét láttam spontán eldurranni a mosogatóban.

Sajnos nem tudom megmondani, hány üvegedényt néztem ennyi idő alatt legalább 3 évig. :D

2013. dec. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én mérnök vagyok, és távol áll tőlem minden ezoterikus gondolat, viszont egyvalamiben szeretnék hinni...


9 hónappal ezelőtt vesztettem el fiatalon édesanyám, aki alig várta az első unokáját. Feleségem két nappal anyukám halála után közölte, hogy várandós. Két hete megszületett gyerekünk, egészséges, de mi nagyon szomorúak vagyunk,hogy szüleink pont nem élhették meg. 4 hónapja ráadásul feleségem édesapja is meghalt, igaz ő már legalább a tudatát megélte, hogy újabb unokája születik.


Annyira szeretnénk azt hinni, hogy szüleink szelleme itt van továbbra is velünk, és csak "kértek engedélyt" a "főszellemtől", hogy valahogy jelezzék ezt nekünk. Merthogy a kórházban, az első napon tört el a pohár. Órák óta üres volt, semmilyen hő (pl. huzat), vagy mechanikai hatás nem érte. Üres volt. Szilánkjaira tört.

2013. dec. 17. 19:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Te is tudod, hogy ilyen nem létezik. Mérnök vagy, de félsz a fájdalomtól. Ez egy olyan helyzet, amin túl kell lépni, hiszen megoldani már nem lehet.
2013. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Csxeba ***** válasza:
A te magánügyed, hogy miben hiszel. Tudományosan nem lehet bebizonyítani, hogy nincsenek "szellemek", ahogy azt sem, hogy nincs unikornis. De a "Természettudományok" kérdéskör válaszadóitól ne várd, hogy megerősítünk a hitedben :D
2013. dec. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os, nemreg lattam videot, ahol a vilag 10 legrejtejesebb fenykepet mutattak be.

egyiken egy csapat katona volt, aminek hattereben ott van a kepen egy kiveheto arc, aki az egyik kozejuk tartozo katona volt, aki par nappal a fenykep keszulese elott halt meg balesetben. S a fenykepezes napjan volt a temetese. ez nem kamu. az illeto rajta van a kepen, szo szerint szellemesen, holott nem volt ott.

2013. dec. 24. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!