Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Anyagismereti kérdés! Mi a...

Anyagismereti kérdés! Mi a magyarázata annak hogy az elméletileg számított és a valóságos folyáshatár értéke között három nagyságrendnyi különbség van?

Figyelt kérdés
2013. dec. 18. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy. Nem tudom hol hallottad ezt de csak pár százaléknyi van közte mondjuk elégé függ attól hogy milyen anyagról van szó.


De ha van olyan anyag ami képes rugalmasan megnyúlni a 10, 100 vagy 1000 szeresére akkor végül is igaz. :DD

2013. dec. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hát gondolom arra gondolsz elméletileg számított érték alatt, amit úgy számoltak ki, hogy a rácsszerkezetet tökéletesnek feltételezték. Na mármost ekkora a két érték közötti nagy eltérést a diszlokációk (rácshibák, lehet pont, vonal vagy térfogatszerű) okozzák. Ezeket ugye az elméleti modell nem vette figyelembe.
2013. dec. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Ez nekem anyagismeretből vizsgakérdés (egyetemen) és én sem találtam rá magyarázatot!

Ha valaki tud segítsetek!PLEASE

2013. dec. 19. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!