Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az energiának van tömege?

Az energiának van tömege?

Figyelt kérdés
Abból kiindulva, ha például valamit feltöltünk, akkor annak mérhetően nagyobb lesz a tömege.

2013. dec. 23. 23:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A kérdés nem az volt, hogy mennyire mérhetőek vagy nem, hanem hogy az energiának van-e tömege.
2013. dec. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
21%

"Ha egy rugót megfeszítesz, nagyobb lesz a tömege. "


Ez milyen hülyeség már ? :D


Az energiának nincs tömege csak egymásbaalakulnak, ennyi. Fizikus vagytok, én tudom !.

2013. dec. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Igen, elég szomorú, hogy ma már végzett fizikusok is ilyen szinten tudatlanok. :(
2013. dec. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Az energiának nincs tömege csak egymásbaalakulnak, ennyi. Fizikus vagytok, én tudom !."


Mindig röhögnöm kell az ilyen hozzászólásoktól,aki azzal próbál a véleményének sújt adni,hogy magát fizikusnak,mérnöknek stb. kiáltja ki,gondolván a neten bármit lehet:D

Ha most a sejtanyagcseréről lenne szó te biomérnök lennél

Amúgy lerí hogy nem vagy fizikus,de még szerintem az érettségid sincsen meg belőle

2013. dec. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

"Az energiának nincs tömege csak egymásbaalakulnak, ennyi."

Amúgy ez önmagában egy értelmetlen mondat. Ez alapján azért nincs az energiának tömege, mert átalakul. Tehát ha teszem azt, 2 liter víz elpárolog, tehát átalakul, más részecskékkel lép kölcsönhatásba, a tulajdonságai megváltoznak, akkor annak a 2 liter víznek nincs tömege...

Te csak szeretnél fizikus lenni..

2013. dec. 24. 23:06
 16/24 Makoscsiga ***** válasza:

"Az energiának nincs tömege csak egymásbaalakulnak, ennyi."

Lehet, hogy nem tetszik nektek a válasza, de igaza van.

2013. dec. 25. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta hogy nincs igaza,a stílus az ami irritál meg ez a "fizikus vagyok" szöveg
2013. dec. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
51%

És mégis, mit jelent az, hogy "egymásba alakulnak"?


Ha pl. egy elektron pozitron pár annihillálódik, akkor ezek szerint eltűnik a tömege, és lesz belőle tömeg nélküli energia? Fenét.


Keletkezik két foton, amiknek szintén van tömege, pontosan annyi, mint az elektron és pozitron tomege volt. Akkor mi alakult át mibe?

2013. dec. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Makoscsiga ***** válasza:

"Keletkezik két foton, amiknek szintén van tömege"

Te is fizikus vagy? :D

2013. dec. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

p=hf/c

p=mv

v=c

m=hf/c^2

2013. dec. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!