Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillapított harmonikus...

Csillapított harmonikus rezgőmozgásnál ez miért így van?

Figyelt kérdés

A diff. egyenlet megoldását értem egészen addig, amíg az nem jön, hogy:

λ=-ϰ +- sqrt[ϰ^2-ω_0^2] ~ ezek a lambdák megoldásai a karakterisztikus polinomnál, itt különül ez a feladat három különböző részre. Azt nem értem amikor: ω=ϰ esetén λ=-ϰ nem jó megoldása az egyenletnek, tehát ez:

A * exp[-ϰt] nem jó megoldás, hanem a:

v_0 * t exp[-ϰt] lesz jó megoldás. Miért?

(Kezdeti feltételekből meg jön, hogy A=v_0.)


2013. dec. 27. 15:16
 1/6 1Roberto1 válasza:
Ezek a dolgok mire jók a mai világban?:D vagy csak ilyen felesleges logikai gondolkodás? esetleg arra jó hogy fejlessze a gondolkodást nem?:D akkor csak jó valamire
2013. dec. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nos, nézzük.


"Ezek a dolgok mire jók a mai világban?:D"

Ha "ezek a dolgok" alatt a konkrét fent említett példát érted, akkor arra jó, hogy ki tudd számítani bármilyen rendszer kinematikai jellemzőit, ahol harmonikus rezgőmozgás van jelen és mint láthatod még csillapított is a fenti példa. Mondjuk ha építesz bármit, ahol rúgok vannak jelen ez egy nagyon hasznos dolog tud lenni, de még rezgőkörök esetén is. Persze ha \és én így vettem ki\ a differenciálegyenletekre gondolsz eme remek és emelkedett gondolatoddal, akkor az azért jó, mert ezzel tudsz a világon mindent kiszámítani. Ha mondjuk valaki az este folyamán oda menne hozzád és megfojtana, akkor én oda mennék, felírnék egy differenciálegyenletet és pár kezdeti feltétellel meg tudnám határozni, hogy pontosan mikor lett eggyel kevesebb a haszontalan emberek száma a világban. Persze azt is ki lehet számítani, hogy amikor egy gyógyszer veszel be, az mennyi idő múlva fog hatni, ahogy azt is, hogy ha egy tóban él 545 hal, akkor 5 év 3 hónap 1 hét 4 nap 5 óra 42 perc 16 másodperc múlva mennyivel nőtt a populáció. Minden általad elképzelt dolgot ki lehet differenciálegyenletekkel számítani. Ez a matematika fizikában való felhasználásának egy nagyon jó példája. Persze a fizika ennél sokkal komplexebb dolog. Nem is várom, hogy egy kis árnyalatát megértsd. Menjél el, csinálj egy semmire való OKJ-t meg érettségit és dolgoz életed hátralévő idejében \jobb esetben\ napi 8 órában olyan szánalmas és semmire való dolgot amit még magad sem szeretsz és mind ezt CSAK azért, mert te lusta vagy tanulni, mert ez túl nehéz számodra. Bár itt jönnek a kifogások, hogy mit legyek én matematikus meg fizikus én nem vagyok zseni, hát nem is kell annak lenni, ehhez rengeteg munka, elszántság és idő kell. Nem tudom gyúrtál-e valaha, ugye ahhoz is kell kitartás, hát azt szorozd meg 150-el és itt is vagy ennek a két természettudománynak a szintjén. Ha mindenki olyan gondolkodású lenne, mint te, akkor valószínű megragadtunk volna a tűz feltalálásánál, bár akkor legalább nem kéne itt feleslegesen koptatni a klaviatúrámat, mert hiába írom le, hogy ez a két dolog azon kevés dolgok közzé tartozik, amiért igazán érdemes élni, úgy se fogod megérteni ezt. Kíváncsi vagyok, hogy Te miért kelsz fel nap, mint nap? Olyan ostoba és múlandó dolgok miatt, mint hogy kiszolgálj valakit? Vagy pénzért? Szórakozásért? Észre sem veszed és megöregszel, meghalsz és mire fogsz visszagondolni? Eeeez igen, szereztem sok pénzt, lefeküdtem x emberrel? A felére még csak emlékezni se fogsz. Engem ezek a dolgok nem éltetnek. Felfedezni azt, hogy miképp működik a természet, meglátni benne azt a csodálatos szimmetriát, felfedezni azt a rengeteg lenyűgöző és csodálatos dolgot, amiről elképzelésed sincs, amíg nem állsz neki tanulni. És mind ezt a matematika segítségével teheted meg. Pár kis egyenlet is többet képes elmondani, mint amit te egész életed alatt megtanulsz csak érteni kell a nyelvét és erre jók ezek a dolgok. A középiskolában tanított fizika az egy nagy semmi, arra fölösleges bármilyen meggondolást is alapozni. Ott csak mindenféle összevisszaságot tanítanak, mert nincs hozzá megfelelő matematika hátterük a diákoknak. Valószínű ezért is utálják oly sokan.


"vagy csak ilyen felesleges logikai gondolkodás?"

Feleslegességét a fentiek után nem hiszem, hogy tárgyalnom kéne.


"esetleg arra jó hogy fejlessze a gondolkodást nem?:D"


Ha tudni akarod, akkor igen csak fejleszti az ember logikai készségét.


"akkor csak jó valamire"

Erre pedig minden bántó szándék nélkül csak azt tudom mondani, hogy csak ez az egy picinyke lépés a világ megértésének érdekében százszorta többet ér, mint Te, aki idejössz köpködni olyan dolgokra, amit nem értesz és valószínű sose fogsz érteni.


Persze, ha Te valamely természet tudomány jeles képviselője vagy, vagy csak tanulod, akkor vedd semmisnek minden fenti gondolatomat, de még akkor is, ha egy normális falusi ember vagy, aki tisztességes, gerinces és normális. \Bár ha így lenne, akkor nem kellett volna ezt megírnom, mert a fent említett emberek ilyet nem írnak.\


Mielőtt köpködnél rám, nem vagyok egoista és nem tartom magamat jobbnak, mint bárki mást. Viszont nekem ez az életem és bár másoknak unalmasnak tűnhet, számomra ez minden nap rengeteg, csodálatos színes dolgot hozz be az életembe. Ami pedig vitán felül áll, az az hogy fizika a legfontosabb és legnehezebb dolog között van a világban. Undorodást vált ki az belőlem, amikor azt látom, hogy olyan emberek köpködnek rá, akik nem is ismerik, ez persze igaz a többi természettudományra is, bár én ezen kívül tisztességesen csak a matematikát ismerem. Te se örülnél, ha odamennék és lenézően elkezdenék érdeklődni a szakmádról, hogy ez még is mire jó? Illetve még azt is hozzátenném, hogy nem leszel pár év alatt se fizikus, se matematikus, ahhoz tudnod kell az alapokat mindenből, ehhez pedig hosszú évek kellenek és MINDENT meg kell hozzá tanulnod, nincs olyan, hogy hmmm, ez szerintem nem is jó ma már semmire, akkor nem tanulom meg, ahogy olyan sincs, hogy ez túl nehéz, kihagyom, úgy se fog kelleni. Ilyen nincs, itt vagy csinálod vagy nem csinálod, ezt nem lehet félig csinálni. Alázat is fontos dolog MINDENBEN és ebbe beletartozik az is, hogy nem megyek oda és szólóm le a másikat csak mert nem értem mit csinál, esetleg fölöslegesnek tűnik. Végezetül, ha bántó szándék nélkül írtad, amit írtál, akkor elnézést a "levél" hangneméért, de nekem abból a pár sorból az jött le, hogy idetévedtél az ezotéria kategóriából köpködni, mert semmi nem ment a televízióban.

2013. dec. 27. 22:21
 3/6 1Roberto1 válasza:
Te se vagy normális, hogy ennyi mindent írsz,pár mondatra:) lol az intelligenciát is szinten kell tartani, ha túl intelligens vagy, az gond amúgy:D
2014. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 1Roberto1 válasza:
El se olvasom, mert csak beszólsz:D
2014. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 1Roberto1 válasza:
Te is szeretsz az emberek felé emelkedni, hogy milyen rohadt okos vagy:D legyél már egyenlő az emberekkel, mindenki egyenlő:D
2014. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 1Roberto1 válasza:
Mindegy ide se jövök többet, te is csak felkurod az ember agyát
2014. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!